Pászka és Stănescu az újdonságnak számító csapat kombinációs számban indult, ahol az egyik sportoló Szuper G-ben, a másik pedig műlesiklásban állt rajthoz. Andrei Stănescu 47. lett Szuper G-ben. Pászka műlesiklásban indult, befejezte a nagyon nehéz futamot,
és a csapat végül a 27. helyen végzett, 48 induló duó közül.
A versenyszámot az olaszok nyerték a Max Perathoner–Edoardo Saracco összeállításban. A magyar kettősnek a csapat kombinációs versenyben nem sikerült helyezést elérnie, miután Úry Bálint kiesett futamában, a szlalomban. Az első számban, Super G-ben Bányai Attila 32. helyen teljesített.
A lányok hasonló próbáján – ahol nem volt sem magyar, sem pedig romániai induló – a svájciak nyerték az aranyérmet a Malorie Blanc, Anuk Braendli összeállításban.
A vébé a párhuzamos csapatversennyel, illetve a műlesiklással és az óriás-műlesiklással folytatódik,
az indulók között lesz a székelyudvarhelyi Balogh-Lőrincz Bernadett, a sepsiszentgyörgyi Bíró Maja és a csíkszeredai Balog Kriszta is,
a sportolókat Franciaországba elkísérő stábnak pedig tagja a csíkszeredai ifj. Bíró Tibor edző is.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Reagált a büntetésére Hadnagy Attila: a Sepsi OSK sportigazgatója elismerte, hogy hangosan beszélt, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy nem mondott sértő dolgokat, csupán tisztázni szerette volna a történteket a játékvezetőkkel a drámai végjáték után.
Megtalálták, de sajnos már nem volt életben a Gyergyóalfaluból eltűnt 63 éves férfi – közölték Gyergyóalfalu község Facebook-oldalán a hétfői nagyszabású keresőakciót követően.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Az iráni háború által okozott üzemanyagársokk új lendületet adhat az elektromos autók piacának, de nem mindenhol ugyanúgy, valódi mentalitásváltást pedig valószínűleg csak egy hosszasan elhúzódó olajválság idézhet elő.
A rendszer rossz, ez tény. De nem lehet mindent a rendszerre kenni. Talán a sofőrök egyéni hozzáállásával is baj van, méghozzá nem is kicsi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!