Romániát és Magyarországot is egyformán 33–33 sportoló képviselte a kvangoni téli ifjúsági olimpián, a záróünnepségen azonban mindkét országot csupán egy-egy maroknyi fiatal képviselte a sűrűn hömpölygő hóesésben: a turnusos utazási rendszer miatt többségük már hazautazott.
A záróceremónián a romániai zászlót a két sífutó, Páll Boglárka és Ștefan Gherghel vitte, jelen volt Jánosi István, a sífutó-válogatott edzője is.
„A fesztelen hangulatú, zenés ünnepségen a műkorcsolyázó Ekker Léna vitte a magyar zászlót, aki 14. helyen fejezte be a lány műkorcsolyázók versenyét. A kompakt, 35 perces programban Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke megköszönte a helyi szervezők és az önkéntesek kiemelkedő, professzionális munkáját és emlékeztetett: az elmúlt két hétben a világ fiatal téli sportolóinak legjobbjait láthattuk. A showt a Dél-Koreában igen népszerű dalszerző-énekes, KxxHZ produkciója zárta le, majd kialudt az olimpiai láng, amely ezúttal rendhagyó módon, felhő-alapú digitális megoldással lobogott végig a játékok ideje alatt” – olvasható a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) honlapján.
A következő téli ifjúsági olimpia helyszínéről még nem döntött a NOB.
Két magyar- és egy román érem született a kangvoni ifjúsági téli játékokon. Magyar részről a 3x3-as lány jégkorong-válogatott ifjúsági olimpiai bajnok lett, a rövidpályás gyorskorcsolyázó Major Dominik pedig bronzérmet szerzett. A romániai küldöttség legjobb eredményét Mihaela Alexia Anton érte el, aki bronzérmet szerzett a női egyes bobszánkósok versenyén.
A román színekben induló székelyföldi sportolók közül a hódeszkás Bakó Csanád a 26. helyen végzett snowboard-krosszban, az éremesélyes Mandel Kata pedig a verseny előtti edzésen csuklótörést szenvedett, gipszkötést kapott, és bár el szeretett volna indulni, az orvosok nem adtak neki rajtengedélyt.
Biatlonban a Csíkszeredai ISK három tehetsége állhatott rajthoz Kangvonban: Udvari Hunor a 78. és 86. helyeken végzett, Kelemen Szidónia a 85. és 74. helyen zárt, Silló Krisztina pedig a 72. és a 31. helyeken ért célba az egyéni próbákon. Silló a két váltónak is tagja volt, az egyéni váltóval a 16. helyet szerezte meg, a vegyes váltóval pedig a 19.-et. A gyergyószentmiklósi Páll Boglárka sífutó a 47. és a 49. helyeken zárt.
Három székelyföldi szakember is tagja volt a romániai küldöttségnek: Kinda Géza a snowboard-, Kristó Loránd a biatlonisták, Jánosi István pedig a sífutók edzőjeként.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!