Páll Boglárka zászlóvivő volt az ifjúsági téli olimpia záróünnepségén

Dobos László 2024. február 01., 18:17

A helyi idő szerint csütörtökön este tartott záróünnepséggel a dél-koreai Kvangonban befejeződtek a 4. Téli Ifjúsági Olimpiai Játékok. A román küldöttség egyik zászlóvivője Páll Boglárka volt, a magyar zászlót pedig Ekker Léna vitte.

Páll Boglárka és Ștefan Gherghel Fotó: Román Olimpiai-bizottság (COSR)

Romániát és Magyarországot is egyformán 33–33 sportoló képviselte a kvangoni téli ifjúsági olimpián, a záróünnepségen azonban mindkét országot csupán egy-egy maroknyi fiatal képviselte a sűrűn hömpölygő hóesésben: a turnusos utazási rendszer miatt többségük már hazautazott.

A záróceremónián a romániai zászlót a két sífutó, Páll Boglárka és Ștefan Gherghel vitte, jelen volt Jánosi István, a sífutó-válogatott edzője is.

„A fesztelen hangulatú, zenés ünnepségen a műkorcsolyázó Ekker Léna vitte a magyar zászlót, aki 14. helyen fejezte be a lány műkorcsolyázók versenyét. A kompakt, 35 perces programban Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke megköszönte a helyi szervezők és az önkéntesek kiemelkedő, professzionális munkáját és emlékeztetett: az elmúlt két hétben a világ fiatal téli sportolóinak legjobbjait láthattuk. A showt a Dél-Koreában igen népszerű dalszerző-énekes, KxxHZ produkciója zárta le, majd kialudt az olimpiai láng, amely ezúttal rendhagyó módon, felhő-alapú digitális megoldással lobogott végig a játékok ideje alatt” – olvasható a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) honlapján.

Ekker Léna Fotó: Magyar Olimpiai Bizottság (MOB)

A következő téli ifjúsági olimpia helyszínéről még nem döntött a NOB.

Magyar és román mérleg

Két magyar- és egy román érem született a kangvoni ifjúsági téli játékokon. Magyar részről a 3x3-as lány jégkorong-válogatott ifjúsági olimpiai bajnok lett, a rövidpályás gyorskorcsolyázó Major Dominik pedig bronzérmet szerzett. A romániai küldöttség legjobb eredményét Mihaela Alexia Anton érte el, aki bronzérmet szerzett a női egyes bobszánkósok versenyén.

Hol végeztek a székelyek?

A román színekben induló székelyföldi sportolók közül a hódeszkás Bakó Csanád a 26. helyen végzett snowboard-krosszban, az éremesélyes Mandel Kata pedig a verseny előtti edzésen csuklótörést szenvedett, gipszkötést kapott, és bár el szeretett volna indulni, az orvosok nem adtak neki rajtengedélyt.

Biatlonban a Csíkszeredai ISK három tehetsége állhatott rajthoz Kangvonban: Udvari Hunor a 78. és 86. helyeken végzett, Kelemen Szidónia a 85. és 74. helyen zárt, Silló Krisztina pedig a 72. és a 31. helyeken ért célba az egyéni próbákon. Silló a két váltónak is tagja volt, az egyéni váltóval a 16. helyet szerezte meg, a vegyes váltóval pedig a 19.-et. A gyergyószentmiklósi Páll Boglárka sífutó a 47. és a 49. helyeken zárt.

Fotó: Magyar Olimpiai Bizottság (MOB)

Három székelyföldi szakember is tagja volt a romániai küldöttségnek: Kinda Géza a snowboard-, Kristó Loránd a biatlonisták, Jánosi István pedig a sífutók edzőjeként.