Páll Boglárka kiadott mindent magából, a középmezőnyben végzett Kangvonban

Dobos László 2024. január 29., 13:59 utolsó módosítás: 2024. január 29., 14:01

A sífutók sprintpróbáival folytatódott hétfőn a dél-koreai Kvangonban a 4. Téli Ifjúsági Olimpia, amelyen a gyergyószentmiklósi Páll Boglárka a 49. helyen végzett. Curlingban a magyar vegyes páros legyőzte a házigazdákat.

Páll Boglárka Fotó: Román Olimpiai-bizottság (COSR)

Sífutásban a sprint versenyszámot rendezték meg hétfőn az ifjúsági téli olimpia 10. versenynapján, amelyben három magyarországi és két romániai síző volt érdekelt.

A romániai sportolók közül a gyergyószentmiklósi Páll Boglárka a 49. helyen végzett, Ștefan Gherghel pedig 61. lett.

Ștefan Gherghel Fotó: Román Olimpiai-bizottság (COSR)

A gyergyószentmiklósi Jánosi István, a romániai sífutó-válogatott edzője elmondta, hogy kiváló körülmények, jó hóviszonyok között, de nehéz pályán zajlott az 1500 méteres sprintpróba, a hőmérséklet pedig – 9-10 C fokos volt. „Páll Boglárka kiadott magából mindent a versenyen, de éreztem, hogy félt a versenytől, izgult, talán túlfűtött is volt, és ezek miatt apró hibák csúsztak be, ezek a pár másodpercek pedig az időeredmény rovására mentek.

Két nappal a verseny előtt érkeztünk meg az olimpia helyszínére, nagyon sok időnk nem volt az időátállásra, még nincs kialakulva teljesen a sportolók alvásritmusa. Érdekesség, hogy hivatalos edzése nem volt egyik sífutónak sem a versenyhelyszínen, mert ott zajlott az északi-összetett. Közel van a következő verseny, kedden lesz a hosszabb próba, ahol jobb eredményekre, jobb helyezésekre számítok”

– nyilatkozta Jánosi István a Székely Sportnak.

A sífutók február 2-áig lesznek Dél-Koreában, részt vesznek a február elsejei záróünnepségen, majd repülnek haza.

Bere Larissza Fotó: MOB-Média/Szalmás Péter

Jól szerepelt a magyar színekben induló Bere Larissza, akinek négy másodpercen múlott a továbbjutás, a legjobb 30 közé kerülés. A Csíkszeredai ISK korábbi műkorcsolyázója nemrég állt át sífutásra, ahol Magyarországot képviseli, és a sprintszámban a 37. helyen végzett Kangvonban.

Sífutás, sprint, 1500 m

Lányok (79 induló): 1. Elsa Taenglander (Svédország), 2. Kajsa Johansson (Svédország), 3. Nelli Lotta Karppelin (Finnország), … 37. Bere Larissza Vanda (Magyarország), …, 49. Páll Boglárka (Románia), … 60. Gaál Dóra (Magyarország).

Fiúk (80 induló): 1. Federico Pozzi (Olaszország), 2. Elias Jakob Moch (Németország), 3. Tabor Greenberg (Egyesült Államok), …
61. Ștefan Gherghel (Románia), …68. Holló Martin (Magyarország).

Izgalmas curling-siker a házigazda ellen

A magyar curling vegyes páros a házigazda koreaiakkal mérte össze tudását, és elképesztően izgalmas hajrában győzelmet aratott. Nagy Lola és Kárász Raul az első három endet megnyerte, és már 6–1-re is vezetett a koreai Jihun Lee, Chaewon Lee páros ellen, amely azonban hazai közönsége előtt egyetlen másodpercre sem adta fel a harcot. Olyannyira, hogy a hajrában kis híján sikerült fordítania. A magyarok azonban nagyon higgadtan és nyugodtan kezelték a helyzetet: húsz másodperc sem volt hátra, amikor az utolsó dobást elindították – azt, amellyel megnyerték a meccset.

A magyar curling vegyes páros Fotó: MOB-Média/Szalmás Péter