Megszerezte első világkupapontjait a hódeszkás Bartalis Henrietta

Dobos László 2024. március 12., 11:03 utolsó módosítás: 2024. március 13., 11:51

Cortina d’Ampezzoban, Olaszország legnépszerűbb síparadicsomában versenyzett az elmúlt hét végén a székelyudvarhelyi Bartalis Henrietta hódeszkás. A székely versenyző az első 30 között végzett, és megszerezte első világkupapontjait.

Bartalis Henrietta az első 30 között végzett Fotó: Forrás: Román Olimpiai Bizottság (COSR)

A romániai snowboard történetének első világkupa pontjait a csíkszeredai Mandel Kata gyűjtötte be tavaly decemberében, amikor a 24. helyen végzett az olaszországi Cerviniában megrendezett snowboard-krossz világkupán.

Ezúttal szintén Olaszországban, Cortina d’Ampezzoban versenyeztek a világ legjobb snowboard-krossz versenyzői, ahol Bartalis Henrietta a 29. helyen zárt és ezzel 4 világkupa pontot szerzett.

Fotó: FIS (Nemzetközi Sí-szövetség)

A 2026-os téli olimpiára való kijutás szempontjából biztató a két ifjúsági sportoló eredménye, érződik a két edző, Kinda Géza és Reisz Zoltán eredményes munkája

A cortinai snowboard-krossz vk-verseny végeredménye: 1. Charlotte Bankes (Nagy-Britannia), 2. Eva Adamczykova (Csehország), 3. Michela Moioli (Olaszország), 4. Lea Casta (Francaiország), ... 29. Bartalis Henrietta (Románia).

A női snowboard-krossz világkupa állása: 1. Chole Trespeuch (Franciaország) 522 pont, 2. Michela Moioli (Olaszország) 464, 3. Charlotte Bankes (Nagy Britannia) 427, 4. Eva Adamczykova (Csehország) 402, 5. Josie Baff (Ausztrália) 378, 6. Belle Brockhoff (Ausztrália) ... 34. Mandel Kata (Románia) 9 ... 38. Bartalis Henrietta (Románia) 4.

Fotó: Kinda Géza magánarchívuma

Mit mond Bartalis edzője?

Kinda Géza, a székelyföldi hódeszkások vezetőedzője a Székely Sportnak elmondta, hogy Bartalis Henriettának eddigi pályafutása során ez volt a második világkupa versenye. „Egy kőkemény mezőny gyűlt össze, villanyfényes verseny volt. Annak örvendek, hogy tanítványom időeredményben nem volt lemaradva sokkal a legjobbaktól, egy százalékos hátránya volt, ami a hibák kijavításával ledolgozható.

Nagy dolog végig menni, sérülésmentesen teljesíteni a világkupás pályákat. Tapasztalatszerzés szempontjából kiváló verseny volt, érezzük, tudjuk, hogy a világkupás versenyeken kell egy-két szezon ahhoz, hogy a középmezőnyben, vagy ennél jobb helyeken végezzen valaki. Nagyon ritkán forduló elő olyan, hogy valaki már az első versenyeken az első tíz közötti helyezést érjen el.

A folytatásban részt veszünk még egy Európa Kupa versenyen, majd a Madarasi Hargitán készülünk, megrendezzük az országos bajnokságot, valamint március végén el szeretnénk jutni az ifjúsági világbajnokságra, amit Georgiában (korábban Grúzia) rendeznek, Gudauriban, ez egy síközpont a Nagy-Kaukázus-hegységben, 2200 méteres tengerszint feletti magasságban. Gudauri Grúzia fővárosától, Tbiliszitől 120 km-re északra fekszik – szerk. megj).

Jövőre újra szeretnénk indulni a világkupákon, nyáron olyan edzőtáborokba menni, ahol világkupa szintű pályák vannak. A távlati cél pedig a top 20-ban végezni a világkupán és a 2026-os téli olimpiára való kijutás”