Magyarország gyorskorcsolyában, Románia bobszánkóban szerzett bronzérmet a téli ifjúsági olimpián

Dobos László 2024. január 22., 17:59

A rövidpályás gyorskorcsolyázó Major Dominik megszerezte az első magyar érmet a dél-koreai Kangvonban zajló 4. Téli Ifjúsági Olimpián (YOG), Románia első medálja pedig a női egyes bobhoz fűződik.

Major Dominik Fotó: Magyar Olimpiai Bizottság (MOB)

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) tájékoztatása szerint short trackben Major Dominik a legrövidebb szám fináléjában, 500 méteren remekül korcsolyázva bronzérmet nyert. A lányoknál, szintén 500 méteren Szigeti Dóra magabiztos versenyzéssel Majorhoz hasonlóan bejutott az A döntőbe, melyben azonban kicsúszott, így ötödikként zárta a viadalt. Ugyanebben a számban Végi Diána Laura a B döntő harmadik helyével összetettben a nyolcadik helyet szerezte meg.

Románia első érme az idei téli ifjúsági olimpián a női egyes bobversenyen született, ahol Mihaela Alexia Anton a harmadik helyen végzett, a másik román versenyző, Georgiana Olaru pedig a 6. helyen zárt.

Mihaela Anton Fotó: Román Olimpiai-bizottság (COSR)

A dobogó első két fokára a dániai Maja Voigt, illetve a tajföldi Agnese Campeol állhatott.

A nagypályás gyorskorcsolyában is 500 méteren rendeztek versenyeket hétfőn. A magyar csapatból Vancsó Rebeka és Sándor Lilla volt érdekelt, előbbi a 19., utóbbi pedig a 29. helyen végzett. A romániai korcsolyázók helyezései: Vlad Popa – 19. hely, Teodor Debu – 28. hely, illetve Teodora Pârvu – 30. hely, Iulia Ionescu – 31. hely.

A magyar alpesi síző Schneider Milán kombinációban szerepelt, remekül kezdett, a szuperóriás-műlesiklásban ugyanis a 15. időt érte el, ami azért is számít kiemelkedő eredménynek, mert a vasárnapi szuper G után életében másodszor versenyzett ebben a számban.

Schneider Milán magyar alpesi síző Fotó: Magyar Olimpiai Bizottság (MOB)

A kombináció második fele már nem sikerült igazán jól a számára, mivel a kifejezetten nehéz tűzésű műlesiklópálya elején kicsúszott. Schneider ennek ellenére teljesítette a pályát és a 28. helyen végzett.

A magyar 3x3-as lány jégkorong-válogatott hétfőn előbb 22–1-re nyert Ausztráliával szemben, majd 33–0-ra legyőzte Hollandiát, így továbbra is veretlen.