Az eseményen több mint 50 fős csapat vett részt, lelkes gyerekek, szülők, edzők és a közbirtokosság vezetősége.
„A csapat mindhárom hargitafürdői sípályán végig ment, kezdve a Csipike, majd folytatva a Miklós és a Kossuth pályákon, ahol a bekerült törött faágak és a kövek összeszedése volt a cél. Ez a nap nagyon jó hangulatban zajlott, a munka mellett helye volt a kikapcsolódásnak is, melyet egy közös bográcsozás zárt” – mondta el Péter Zsombor, az Csíkszeredai ISK edzője.
„Elkötelezettek vagyunk a helyi sísport fellendítésén. Az elmúlt évben nagy beruházásokat végeztünk, amelyek közül kiemelném a Kossuth fekete jelzésű sípályájára fektetett új hóágyú-rendszerünk beüzemelését.
A rekreáció céljából kilátogató sízőink kiszolgálása mellett célunk, hogy a versenyszerűen síző gyerekeknek minél jobb edzési lehetőséget tudjunk biztosítani, valamint közös célunk az Csíkszeredai ISK csapatával 2025 januárjában országos alpesi síversenyt szervezni – a gyermek és az ifjúsági korosztályok számára” – nyilatkozta Kósa Imre, a Csicsói Közbirtokosság elnöke.
Vendégsikerrel zárult a karácsony utáni első erdélyi rangadó a jégkorong Erste Ligában. Pénteken este a házigazda Csíkszeredai Sportklub ütötte az első gólt a Brassói Corona elleni mérkőzésen, a vendégek azonban erre öttel válaszoltak.
A Gyergyói Hoki Klub U20-asai első szlovákiai idényükben nemcsak helytállnak, hanem betörtek a második vonal élmezőnyébe. A legnagyobb nyereség azonban nem a tabellán elfoglalt hely, hanem az a fejlődési közeg, amit ez a pontvadászat jelent.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
Két dokumentumot tartalmazó borítékot találtak a vajdahunyadi kastély Buzogány-tornyának tetejéről eltávolított, páncélos vitézt ábrázoló szobor lábai alatt – közölték a múzeumként működő kastély illetékesei.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!