Márton Simontól, a Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB) alelnökétől megtudtuk, hogy a szakszövetség legutóbbi vezetőségi gyűlésén döntöttek arról is, hogy kik képviselik Romániát a következő világversenyeken: a január végi németországi ifjúsági Európa-bajnokságon, a február 9. és 16. között Grúziában esedékes Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF), illetve a február végén, a svédországi Östersundban kezdődő ifjúsági világbajnokságon.
Időrendi sorrendben a január 22–28. között a németországi Altenbergben zajló ifjúsági világbajnokság az első világverseny, amelyen képviselve lesz Székelyföld. Erre a viadalra Becze Eszter utazott el.
Véglegessé vált, hogy a február 9. és 16. között Bakurianiban, a Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra utazó nyolcfős romániai biatlonválogatottban öt csíki kapott helyet: Silló Krisztina, Kelemen Boglárka, Kurkó Janka, Tamás Boróka és Udvari Hunor, a szakmai stábnak pedig Márton Szilárd és Czont Attila lesz a tagja.
„A svédországi Östersundban február 24. és március 4. közötti időszakra tervezték a biatlonisták ifjúsági világbajnokságát, erre Silló Krisztina és Tamás Boróka készülhet, a szakmai stábnak pedig Kristó Lóránt edző is a tagja lesz. Biatlonban az ifjúsági korosztály felső korhatára 23 év, a mi sportolóink pedig 17–18 évesek. ” – mondta el Márton Simon. A szakember fontosnak tartotta megemlíteni, hogy „a hat válogatott sportolónk közül négyen, Becze Eszter, Silló Krisztina, Kelemen Boglárka és Kurkó Janka csicsóiak. Az utánpótlásunk egyik fontos bázisa a Tamási Áron regényéiben is szereplő Csicsó, és azért is fontos, mert a helyi közbirtokosság és az önkormányzat is támogatni fogja a hargitafürdői biatlonpálya bővítését.”
Lengyelországban, Jakuszycében rendezték a Nemzetközi Biatlon-szövetség (IBU) ifjúsági világversenyének, az IBU Kupának harmadik állomását. Öt csíki lány állt rajthoz: Silló Krisztina, Becze Eszter, Tamás Boróka, Kurkó Janka Dóra és Kelemen Boglárka, a fiúcsapatnak Udvari Hunor volt tagja.
A csapatot elkísérő Czont Attila biatlon szakedző és fizioterapeuta elmondta, hogy a székelyföldi sportolók két sprintpróbán indultak. „Ez a verseny volt az utolsó felkészülési verseny az EYOF előtt. Mindkét sprintpróbán a lányok remek sífutó időket produkáltak, a lövészetben pedig a második próbán igazán jól teljesítettek.
Ellenfeleik már a felnőtt világkupán is remekül teljesítő sportolók. Az utolsó felkészülési szakaszban vagyunk a georgiai EYOF előtt, a hátramaradt két hétben Hargitafürdőn dolgozunk tovább. Gratulálok a sportolóknak, az őket felkészítő edzőkollégáknak, a szülőknek pedig köszönjük a támogatást!” – nyilatkozta Czont Attila a Székely Sportnak.
A lengyelországi IBU Kupán a lányoknál 101, a fiúknál pedig 124 induló volt. A csíki sportolók helyezései: Silló Krisztina – 74. és 65. hely, Becze Eszter – 80. és 73. hely, Kurkó Janka Dóra – 85. és 76. hely, Tamás Boróka – 86. és 74. hely, Kelemen Boglárka – 91. és 66. hely, illetve Udvari Hunor – 99. és 111. hely.
Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Ritka történelmi „időrétegekre” bukkantak a régészek a Iași megyei Ursoaián: miközben egy hatezer éves, a Cucuteni kultúrához tartozó település nyomait kutatták, második világháborús tüzérségi lőszereket is találtak a kukoricásban.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!