Harminc ország szerzett érmet a téli ifjúsági olimpián

Dobos László 2024. február 02., 11:51

Összesen 30 ország sportolói szereztek legalább egy érmet a dél-koreai Kangvonban csütörtökön befejeződött 4. Téli Ifjúsági Olimpiai Játékokon. A magyarok két éremmel tértek haza, a romániai küldöttség pedig eggyel.

Két magyar- és egy román érem született a kangvoni téli ifjúsági olimpiai játékokon Fotó: Magyar Olimpiai Bizottság (MOB)

Két magyar- és egy román érem született a kangvoni téli ifjúsági olimpiai játékokon. Magyar részről a 3x3-as lány jégkorong-válogatott ifjúsági olimpiai bajnoki címet szerzett, a rövidpályás gyorskorcsolyázó Major Dominik pedig bronzérmet nyert. A romániai küldöttség legjobb eredményét Mihaela Alexia Anton érte el, aki bronzérmes lett a női egyes bobszánkósok versenyén.

Az éremtáblázat élén Olaszország végzett 11 arany-, 3 ezüst- és 4 bronzéremmel. A további sorrend: 2. Németország (9–5–6), 3. Dél-Korea (7–6–4), 4. Franciaország (7–5–6), 5. Kína (6–9–3), 6. Egyesült Államok (5–11–5), … 25-26. Magyarország (1–0–1), … 27-30. Románia (0–0–1).

A székelyföldiek helyezései

A román színekben induló székelyföldi sportolók közül a hódeszkás Bakó Csanád a 26. helyen végzett snowboard-krosszban, az éremesélyes Mandel Kata pedig a verseny előtti edzésen csuklótörést szenvedett, gipszkötést kapott, és bár el szeretett volna indulni, az orvosok nem adtak neki rajtengedélyt.

Az indulók számát nézve, Silló Krisztina sílövő 31. helyezése a székelyföldi sportolók legjobb eredménye a kvangoni ifjúsági téli olimpián Fotó: Román Olimpiai-bizottság (COSR)

Biatlonban a Csíkszeredai ISK három tehetsége állhatott rajthoz Kangvonban: Udvari Hunor a 78. és 86. helyeken zárt, Kelemen Szidónia a 85. és 74., Silló Krisztina pedig a 31. és a 72. pozícióban végzett az egyéni próbákon. Silló a két váltónak is tagja volt, az egyéni váltóval a 16. helyet szerezte meg, a vegyes váltóval pedig a 19. lett. A gyergyószentmiklósi Páll Boglárka sífutó a 47. és a 49. helyezéseket érte el.

Három székelyföldi szakember is tagja volt a romániai küldöttségnek: Kinda Géza a snowboardosok, Kristó Loránd a biatlonisták, Jánosi István pedig a sífutók edzőjeként tevékenykedett.