Nem vett részt az elmúlt hét végén Csíkszeredában megrendezett rangos nemzetközi short track versenyen Románia legjobb rövidpályás gyorskorcsolyázója, a tavalyi bajnok Barta Nóra.
Utánanéztünk, és kiderült, hogy a hiányzásnak objektív okai vannak, a Csíkszeredai ISK két tehetséges sportolója, Barta Nóra és László Sára Judit Budapesten edzőtáborozott,
a Nemzetközi Korcsolya-szövetség (ISU) fejlesztési táborában készülhettek tíz napig.
A két sportolót elkísérő Kalamár Zsolt edzőtől megtudtuk, hogy Budapestről az olaszországi Bormióba utaznak, részt vesznek a szezon első, ifjúságiak számára kiírt short track világkupáján.
A Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (Hunskate) közleménye szerint második alkalommal került megrendezésre az ISU által támogatott fejlesztési edzőtáborra, ahol a magyar korosztályos short track válogatott kilenc ország több mint 60 sportolójával készülhetett az idei szezon első világkupájára.
„A tábor célja a kelet-európai régió és a baltikum sportolóinak szakmai fejlődése” – hangsúlyozták a szervezők.
Nagyon kevés játéklehetőséget kapott az őszi idényben a török élvonalbeli csapatánál Marius Ștefănescu. Az edzőváltás után sem javult a helyzet, ráadásul az új szakvezető nem számol vele a szezon második részére.
Hivatalos bejelentés egyelőre nincs, de sajtóértesülések szerint a téli átigazolási időszakban több változás is várható az FK Csíkszereda keretében. Nem csupán perememberek, hanem rutinosabb futballisták jövője is bizonytalanná vált a csapatnál.
A következő három napban az ország teljes hegyvidékén jelentős havazás várható, amely nyomán jelentősen megnövekszik a hóréteg és nő a lavinák kialakulásának veszélye – közölte pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A herszoni kormányzó szerint az ukrán erők fegyveresei irányíthatták szilveszter éjszaka azokat a Fekete-tenger partján található kávéház és szálloda elleni dróntámadásokat, amelyek következtében az új évet ünneplő civilek elevenen égtek el.
Hatalmas elégedetlenséget váltott ki a kimondottan a forró termálvízért Félixfürdőre utazók körében, hogy a megszokottnál jóval hidegebb víz fogadta őket a szilveszteri időszakban az Apollo strandon.
… Bukarest új főpolgármesterének szakmai önéletrajza icipicit hamis, de szerinte az egész csak félreértés… és a Pruton túli parlament plenáris ülésén nem kisebb dologról kommunikáltak a honatyák, mint egy jó kis bulikáról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!