Elkezdődtek az ifjúsági téli olimpia biatlonversenyei

Dobos László 2024. január 20., 19:33 utolsó módosítás: 2024. január 20., 19:35

Négy székelyföldi sportoló volt érdekelt a Dél-Koreában zajló 4. Téli Ifjúsági Olimpiai Játékok (YOG) első versenynapján. Esetükben érvényesült az olimpiai eszme, vagyis a részvétel a fontos, hiszen egyiküknek sem sikerült az élmezőnyben végeznie.

Silló Krisztina verseny közben Fotó: Román Olimpiai-bizottság (COSR)

Pierre de Coubertin báró, az olimpiai játékok újjáélesztésének atyja annak idején néhány nemes eszmét körvonalazott, az egyik neki tulajdonított jelmondat így hangzik: „Az olimpián nem a győzelem, hanem a részvétel a fontos (…). A lényeg nem a győzelem, hanem a küzdelem maga”.

Kangvonban az első versenynapon a biatlonisták egyéni hosszú próbáit rendezték, amelyen az extrém időjárás, az erős szél és a havazás nehezítette a versenyt. A gyors ereszkedőkön nem lehetett a pályát kellőképpen látni, a kanyarvételek nem voltak egyszerűek, a szemüvegek befagytak.

Udvari Hunor (84-es rajtszámmal) a lőtérre érkezik Fotó: Román Olimpiai-bizottság (COSR)

A lányok 10 km-es próbáján 98 induló volt, a versenyszámot a cseh Ilona Plechacova nyerte. A magyar színekben induló Bozoki Laura a 70. lett, a székelyföldi Silló Krisztina a 72. helyen végzett, Kelemen Szidónia a 85., Paula Morozan-Irinaru pedig a 91. pozícióban zárt.

Szőcs Emőke (balról) és Gál Ágota, a magyar szövetségi kapitány Fotó: Magyar Sí-szövetség

A fiúk 12,5 km-es versenyszámában 98-an álltak rajthoz, és a francia Antonin Guy diadalmaskodott. A romániai sportolók közül Horia Urs a 25., Dragoș Bărbieru a 38., Udvari Hunor a 78., míg a magyar színeket képviselő Kunos László a 89. helyen végzett.

Udvari Hunor (84) verseny közben Fotó: Román Olimpiai-bizottság (COSR)

A biatlonversenyeken jelen van a csíkszeredai Szőcs Emőke is, aki a Nemzetközi Biatlon-szövetség (IBU) képviselője – ő a fluor tesztek és a csapatok egyen vaxolásáért a felelős.

Lezajlott a snowboard-krossz egyéni versenyszáma, ahol a Romániát képviselő Mandel Kata és a magyar színekben induló Tóth Emma egyformán sérülés miatt nem állhatott rajthoz. A fiúk 28 fős mezőnyében a marosvásárhelyi Bakó Csanád a 26. helyen végzett, a magyarországi Barabás Bálint pedig 28. lett.

Kelemen Szidónia a verseny végén Fotó: Román Olimpiai-bizottság (COSR)

Közel a dobogóhoz a magyar rövidpályás gyorskorcsolyázók

Végi Laura negyedik, Szigeti Dóra ötödik helyen végzett a rövidpályás gyorskorcsolyázók 1500 méteres versenyszámában a 4. Téli Ifjúsági Olimpiai Játékokon. A fiúk versenyében Major Dominik a 12., Keszthelyi Dávid pedig hatalmas egyéni csúcsot korcsolyázva a 20. pozícióban zárt a pokoli erős, ázsiaiakkal teletűzdelt mezőnyben. A magyar 3x3-as jégkorongcsapat 17–0-ra nyert a Mexikó elleni mérkőzésen.