A nyitónapon a hosszútávú versenyszámok szerepeltek a programban: a lányoknak 12,5 km, a fiúknak pedig a 15 km-es távot kellett teljesíteniük. A sportolók négyszer tértek be a lőtérre, kétszer fekvő, kétszer pedig álló testhelyzetben lőttek, és minden lőhibáért egy-egy perc büntetés járt.
A biatlonban az ifjúsági korosztály felső határa 23 év, a mindössze 18 éves Becze Eszter célja pedig a tisztes helytállás volt. A Csíkszeredai ISK csicsói versenyzője gyengébb, mindössze 50%-os lövészeti teljesítménnyel, tíz lövőhibával a 91. helyen zárt. A női mezőnyben 119 induló állt rajthoz, míg a férfiak viadalán 135-en versenyeztek.
Női verseny (119 induló): 1. Valentina Dimitrova (Bulgária), 2. Evelina Hakala (Finnország), 3. Amelia Liszka (Lengyelország), …44. Dorina Pușcasriu, … 60. Adelina Rîmbeu, … 91. Becze Eszter.
Férfi verseny (135 induló): 1. Gregorz Galica (Lengyelország), 2. Antonin Delson (Franciaország), 3. Artur Iskhakov (Szlovákia), … 40. Dragoș Bărbieru, … 76. Nicu Zichil, … 103. David Folea.
A kontinensbajnokság január 24-én az egyéni és a vegyes váltókkal, január 25-én a sprintpróbákkal, január 26-án pedig a tömegrajtos versenyekkel folytatódik.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával, miután a nyomozók szerint közpénzből finanszírozott beszerzéseket használt fel saját céljaira.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!