Bulgária fővárosa volt a házigazdája a rövidpályás-gyorskorcsolyázók (short track) Danubia sorozata 2. versenyének. A szófiai vetélkedőn nyolc ország ifjúsági sportolói álltak rajthoz.
A házigazda mellett képviselve volt Románia, Törökország, Horvátország, Szerbia, Lettország, Litvánia és Ukrajna. A Csíkszeredai Sportklubot nyolc sportoló képviselte.
Eredmények. Ifjúsági E korosztály (9–11 évesek): Veress Klára – 1. hely, András Vivien – 2. hely, András Kevin – 1. hely.
Ifjúsági D korosztály (11–13 évesek): Lőrinczi-Mátéfi Viola Veronika – 4. hely, Lőrinczi-Mátéfi Balázs – 6. hely, Fülöp-Hosszú Magor – 9. hely
Nyílt verseny: Márton Henrietta – 1. hely, Fodor Kristóf – 5. hely.
Jól teljesítettek a váltók is. A csíkszeredai klub beszámolója szerint a vegyes váltók versenyén Lőrinczi-Mátéfi Viola Veronika és Lőrinczi-Mátéfi Balázs kiegészülve egy lett lánnyal és egy román fiúval a 2. helyen zárt. Az A–B–C korosztály női váltóversenyén Márton Henrietta három horvát korcsolyázóval kiegészülve az 1. helyen végzett. A C–D korosztályban a fiúk viadalán, Lőrinczi-Mátéfi Balázs egy román, egy török és egy horvát korcsolyázóval alkotott csapatot, de – sajnos – egy hiba miatt kizárták őket.
A székelyföldi rövidpályás-gyorskorcsolyázók következő versenye december 6–8. között a budapesti Mikulás Kupa lesz.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Több panasz is érkezett az ünnepi időszakban a Székelyudvarhelyi Városi Kórház sürgősségi osztályára. Az intézmény vezetősége javítani szeretne a helyzeten, ám a közösségi médiában tett névtelen bejegyzéseket egyszerűen figyelmen kívül hagyják.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!