A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) beszámolója szerint a lányok műkorcsolya-versenyén a magyar Ekker Léna a Perharps, perharps, perharps című zenére mutatta be lendületes rövid programját, három ugrása közül a tripla Salchow, tripla Toeloop kombináció hibátlanul sikerült, a dupla Axelbe és a tripla Lutzba azonban becsúszott egy-egy apró hiba. A pontozók végül 44.93 pontra értékelték a teljesítményét, és ezzel a 15. helyről várja a folytatást.
„Léna először korcsolyázott ilyen nagy közönség előtt ilyen nagy versenyen, ám ettől egyáltalán nem jött zavarba, sőt… Pillanatok alatt belopta magát a szakértő nézők szívébe, szinte ragyogott a jégen, és ennek köszönhetően közönségkedvenccé vált” – olvasható a MOB honlapján.
A magyar curling vegyes párosra, Nagy Lolára és Kárász Raulra nehéz mérkőzés várt, a mezőny papíron egyik legerősebb kettősével, a kanadai Cailey Locke, Simon Perry duóval találkozott. Mindkét oldalon becsúsztak hibák, a magyar páros a hajrára szorossá tette a mérkőzést, ám végül 8–5-re alulmaradt.
Hétfőn, január 29-án elkezdődnek a sífutók versenyei, ahol a gyergyószentmiklósi Páll Boglárka is rajthoz áll.
Újabb magyar játékossal bővült az FK Csíkszereda kerete: a székesfehérvári születésű Ódor Máté a Vasastól érkezett, és elsősorban a védelem jobb oldalán jelenthet megoldást a Hargita megyei gárdánál.
Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!