Összesen 18 ország közel 330 rövidpályás-gyorskorcsolyázója állt rajthoz az idei Mikulás Kupán Budapesten, amelyen kiváló eredményeket értek el a Csíkszeredai Sportklub képviselői.
Ifjúsági E korosztály (9-11 évesek): Lőrinczi-Mátéfi Viola Veronika – 1. hely, András Vivien – 3. hely, Veress Klára – 13. hely, illetve András Kevin – 1. hely. Ebben a korosztályban a lányoknál 37, a fiúknál pedig 18 sportoló állt rajthoz.
Ifjúsági D korosztály (11-13 évesek): Lőrinczi-Mátéfi Balázs – 8. hely. Ebben a korosztályban 26-an álltak rajthoz.
Ifjúságiak, nyílt verseny: Márton Henrietta – 13. hely, Gere Cynthia – 21. hely. Ezen a versenyen 30-an indultak.
„Ilyen népes versenyen is kiválóan helytálltak sportolóink. Nagyon szép versenyzéseket láthattunk. Mindenki nagyon ügyes. A következő verseny ezen a hétvégén lesz Belgrádban” – írta a csapat közösségi oldalára Szőcs Renáta, a Sportklub edzője.
A Csíkszeredai ISK színeiben induló sportolók helyezései: Csiszer Csenge Berta – 6. hely (D korosztály), László Szepesi Emma – 11. hely (D), László Krisztina Réka – 12. hely (D), Csiszer Árpád –16. hely (C) és László Judit Sára – 7. hely (nyílt verseny).
A Felcsík SK sportolóinak eredményei: Bács Dorka – 33. hely (E), Bács Bernadett – 25. hely (D), Bíró Anett – 26. hely (D) és Török Boglárka Anna – 6. hely (C).
A Csíkszeredai ISK sportolóit Kalamár Zsolt készítette fel, és kísérte el a versenyre. Tőle tudtuk meg, hogy a jelenleg legjobb romániai rövidpályás-gyorskorcsolyázó lánynak, Barta Nórának egy lábsérülés miatt több hetet ki kellett hagynia. „Újrakezdtük az edzéseket Nórával. Lassan, de biztos alapokra helyezve a felkészülést visszatérünk a versenyekhez. Mindent megteszünk, hogy jó formába kerüljön a januári Európa-bajnokságra” – mondta el Kalamár Zsolt.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Magyarországi üzletekből lopott az a román házaspár, amelynek tagjait nemzetközi körözés alapján a román rendőrség tartóztatta le, majd a napokban átadta a magyar hatóságoknak.
Az iráni háború által okozott üzemanyagársokk új lendületet adhat az elektromos autók piacának, de nem mindenhol ugyanúgy, valódi mentalitásváltást pedig valószínűleg csak egy hosszasan elhúzódó olajválság idézhet elő.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!