Összesen 18 ország közel 330 rövidpályás-gyorskorcsolyázója állt rajthoz az idei Mikulás Kupán Budapesten, amelyen kiváló eredményeket értek el a Csíkszeredai Sportklub képviselői.
Ifjúsági E korosztály (9-11 évesek): Lőrinczi-Mátéfi Viola Veronika – 1. hely, András Vivien – 3. hely, Veress Klára – 13. hely, illetve András Kevin – 1. hely. Ebben a korosztályban a lányoknál 37, a fiúknál pedig 18 sportoló állt rajthoz.
Ifjúsági D korosztály (11-13 évesek): Lőrinczi-Mátéfi Balázs – 8. hely. Ebben a korosztályban 26-an álltak rajthoz.
Ifjúságiak, nyílt verseny: Márton Henrietta – 13. hely, Gere Cynthia – 21. hely. Ezen a versenyen 30-an indultak.
„Ilyen népes versenyen is kiválóan helytálltak sportolóink. Nagyon szép versenyzéseket láthattunk. Mindenki nagyon ügyes. A következő verseny ezen a hétvégén lesz Belgrádban” – írta a csapat közösségi oldalára Szőcs Renáta, a Sportklub edzője.
A Csíkszeredai ISK színeiben induló sportolók helyezései: Csiszer Csenge Berta – 6. hely (D korosztály), László Szepesi Emma – 11. hely (D), László Krisztina Réka – 12. hely (D), Csiszer Árpád –16. hely (C) és László Judit Sára – 7. hely (nyílt verseny).
A Felcsík SK sportolóinak eredményei: Bács Dorka – 33. hely (E), Bács Bernadett – 25. hely (D), Bíró Anett – 26. hely (D) és Török Boglárka Anna – 6. hely (C).
A Csíkszeredai ISK sportolóit Kalamár Zsolt készítette fel, és kísérte el a versenyre. Tőle tudtuk meg, hogy a jelenleg legjobb romániai rövidpályás-gyorskorcsolyázó lánynak, Barta Nórának egy lábsérülés miatt több hetet ki kellett hagynia. „Újrakezdtük az edzéseket Nórával. Lassan, de biztos alapokra helyezve a felkészülést visszatérünk a versenyekhez. Mindent megteszünk, hogy jó formába kerüljön a januári Európa-bajnokságra” – mondta el Kalamár Zsolt.
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!