A norvég versenyző azután fertőződött meg, hogy kontaktszemélynek minősült az észt Kristjan Ilves pozitív tesztjét követően.
A 24 éves Riibernek egyelőre nem kell lemondania sportága első számáról, melyet szerdán rendeznek, de ahhoz hogy rajthoz állhasson, két negatív tesztet kell produkálnia 24 óra különbséggel.
A négyszeres világbajnok Riiber négy éve ezüstérmet nyert Phjongcshangban, azóta sorozatban háromszor hódította el a világkupa-sorozatot és a jelenlegi szezonban is a legjobb volt, amíg hátsérülése miatt ki nem hagyott több állomást is, így az osztrák Johannes Lamparter megelőzte őt.
A norvégoknak számos éremesélyes sportolója küzd hasonló problémákkal, így legjobb sífutói és a sílövői közül is többen koronavírusosak.
Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.
Megsemmisítő vereséget szenvedett az FK Csíkszereda, hétfőn este 5–0-ra veszített az Universitatea Craiova otthonában a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 21. fordulójában.
Tizenhét nappal az eltűnése után megtalálták a fiatal nőt, akit utoljára egy székelyudvarhelyi bevásárlóközpont parkolójában láttak. A holttestére Fenyéd község határában bukkantak rá a keresőcsapatok.
Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.
Az erdélyi magyarok körében Orbán Viktor a legnépszerűbb magyarországi politikus, több mint 90 százalékuk bízik benne, míg a magyar ellenzéki politikusok bizalmi indexe a román pártok népszerűségi szintjén áll – derült ki a SoDiSo Research kutatásából.
Nem szárnyalt a turizmus 2025-ben. A pulpituson tépte szét Eminescu és Iorga fotóit a romániai zsidó közösség képviselője.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!