Lőrincz Tímea többeket megelőzött, de nem jutott tovább a sprintversenyben

Gergely Imre 2022. február 08., 11:20 utolsó módosítás: 2022. február 08., 11:27

Kedden délelőtt lezajlott a női sífutók sprintversenyének a kvalifikációs futama. A gyergyószentmiklósi Lőrincz (Sára) Tímea tizenhárom ellenfelénél jobb időt futva ugyan, de a továbbjutó helytől távol, a 78. pozícióban zárta első versenyszámát.

Már az nagy siker, hogy elindulhatott az újabb olimpiáján Fotó: COSR (Romániai Olimpiai Bizottság)

A pekingi téli olimpia egyetlen Romániát képviselő magyar indulója a 77-es startszámmal rajtolt, és 3,55.15 perces időeredménnyel teljesítette a másfél kilométeres távot. Ez a 78. helyezésre volt elég – a továbbjutást jelentő legjobb 30-ba kerülés nem is lehetett reális elvárás.

A futamot a svéd Jonna Sundling nyerte, aki 3.09.03-es idővel ért célba. A versenyszám negyeddöntőjébe az első 30 helyezett juthatott tovább, és egyébként csak a téli sportokban nagyhatalomnak számító nemzetek sportolói kerültek be ebbe a mezőnybe.

A 2018-es Pjongcsang-ban rendezett legutóbbi olimpia után Lőrincz Tímea anyuka lett, több, mint két éves kihagyás után kezdhette meg a felkészülést harmadik olimpiájára.

Első ötkarikás játékán, Szocsiban a szabad stílusú sífutásban rendeztek sprintversenyt, ott 48. lett, Dél-Koreában klasszikus stílusban állhattak rajthoz a versenyzők, ahol a 61. helyen zárt, most újra szabad stílusban mérték össze a tudásukat a résztvevők.

Lőrincz Tímeát csütörtökön, romániai idő szerint reggel 9 órától a 10 kilométeres klasszikus stílusú versenyszámban láthatjuk versenyezni.