A két Liu – akik a vegyesváltóval már szereztek bronzérmet szombaton, Liu Shaoang pedig 1000-en is harmadik volt – az A döntőben összekerült három a dél-koreaival, Li Dzsune Szeóval, a világbajnok és olimpiai ezüstérmes Hvang Te Honnal és Park Dzsang Hjukkal, továbbá az olimpiai, világ- és Európa-bajnok, vk-második, orosz Szemjon Jelisztratovval, a vb-negyedik kanadai Steven Dubois-val, a brit Farrel Treacyvel, a kazah Adil Galihmetovval és az olasz Yuri Confortolával.
A továbbjuttatások miatt rekordot jelentő tíz versenyző várta a rajtot. A bemutatásnál a Liu fivérek nagy tapsot kaptak.
A tömegben az első sorban rajtolt a két magyar, eleinte vezettek is, majd fokozatosan csúsztak vissza, voltak a 3-4., majd 5-6. pozícióban is, a hajrát pedig a 4-5. helyen kezdték. Az élen Hvang diktálta az iramot Dubois előtt, ráadásul jól összedolgoztak, tempójukat még Jelisztratov bírta, mögötte viszont kissé leszakadtak a magyarok. Az élcsoport végül ebben a sorrendben végzett a dobogós helyeken.
Mögöttük jött be Liu Shaoang negyedikként, Li pedig megelőzte az 1000 méteres döntőben kizárt, friss olimpiai csúcstartó Liu Shaolint, akinek négy évvel ezelőtti ötödik helye után így meg kellett elégednie a hatodikkal.
A finálé a hatalmas létszám ellenére meglepően nyugodt volt, nem nagyon kellett videóznia a zsűrinek, amely nem is büntetett meg senkit.
A világkupában 17. Krueger – aki amerikai színekben négy éve 1000-en ezüstérmes volt, két napja viszont a negyeddöntőből kizárták és 14. lett – az orosz Gyenyisz Ajrapetjan, a holland Sven Roes, a belga Stijn Desmet, a japán Josinaga Kazuki és a lett Rienis Berzins ellen futotta a hatfős B finálét.
A magyar versenyző eleinte hátul haladt, majd hirtelen felment másodiknak. A többiek egyesével visszaelőzték, így megint ötödik lett, de remek hajrával előbb a harmadik, majd az első helyre ért fel,
így 2:18.059 perccel megnyerte a kisdöntőt, összesítésben pedig a 11. lett.
A vegyesváltóval bronzérmes Jászapáti Petra futammásodikként jutott negyeddöntőbe a rövidpályás gyorskorcsolyázók 1000 méteres számában. Kónya Zsófia viszont egy rossz mozdulat miatt kiesett. A selejtező 32 indulóját nyolc futamba sorolták, mindegyikből az első kettő, valamint a négy legjobb harmadik került a pénteki negyeddöntőbe.
Koronavírusos fertőzése után útnak indult a pekingi téli olimpiára a rövidpályás gyorskorcsolyázó Varnyú Alex.
A magyar szövetség közösségi oldalának híradása szerint Varnyú két hete pozitív tesztet adott, ám tünetmentes volt és az elkülönítés alatt is edzett. Az öt, egymást követő napon negatív eredményt hozott a vizsgálata, így szerdán repülőre ült és csütörtökön csatlakozik társaihoz a kínai fővárosban. Varnyú az olimpián címvédőként rajthoz álló férfi váltóra van nevezve, a szám elődöntőjére pénteken kerül sor.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
Sokan örülnek, mások viszont nem lelkesednek azért, hogy Marosvásárhelyre látogat Krasznahorkai László Nobel-díjas író, aki az EMKE Maros megyei szervezete és a Látó folyóirat szerkesztősége meghívására tart író-olvasó találkozót.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!