A sportoló édesapja, Jeremy Kozuback az MTI-nek péntek reggel elmondta: csütörtök este a nemzetközi szövetség értesítette őt, hogy lánya várólistára került, és egyúttal lehetőséget biztosítanak számára arra, hogy kedvenc számában több napig tréningezzen, nem úgy, mint korábban slopestyle-ban, amelyben alig volt erre lehetősége.
Így aztán Kamilla nem szombat hajnalban, hanem majd szerdán utazik vissza Calgaryba” – tette hozzá.
Két napja a nemzetközi szövetség még azt közölte, hogy Kozuback nem indulhat big airben.
A 17 esztendős snowboardos eredetileg félcsőben szerzett pekingi kvótát – ebben a számban a 19. lett –, de előtte slopestyle-ban is szerepelhetett, mert egy japán versenyző sérülése miatt bekerült a mezőnybe. Csakhogy a veszélyes pályán csupán néhány órát gyakorolhatott, így aztán múlt szombaton – első magyar pekingi szereplőként – 28. lett.
A big air az egyetlen havas szám az olimpián, amelyet nem a hegyekben, hanem a fővárosi Big Air Soukangon, egy használaton kívüli hatalmas gyártelepen felépített ugratón rendeznek.
A versenyzők közel 80 méter magas mesterséges lejtőn csúsznak lefelé, és a megszerzett lendületből hatalmas ugrást hajtanak végre és közben több trükköt mutatnak be.
A big air selejtezőjét hétfőn, a döntőjét kedden rendezik.
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Több mint 1500 köbméter faanyagot, négy járművet, két motorfűrészt és három fejszét foglalt le a Hargita megyei rendőrség az év első hét hónapjában. Az erdészeti ellenőrzéseken 93 bírságot is kiszabtak, összesen 342 ezer lej értékben.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!