„Nagy öröm meccset nyerni a Craiova ellen, egy nagyon-nagyon jó csapat ellen, amelynek utóbbi eredményei magukért beszélnek. Rendkívüli mérkőzést játszottak a fiúk, még ha voltak hiányzóink is, nagyon jól helytálltak.
– nyilatkozta Cristiano Bergodi.
Az olasz szakvezető megjegyezte, nagyon elégedett az első mérkőzésen látottakkal, mert figyelembe véve az ellenfelet, nekik volt nagyobb esélyük. Kiemelte, a visszavágó szoros lesz, de nem jelenthet problémát számukra, ha 30 ezren is lesznek a lelátón.
Megható pillanatokkal és nosztalgikus játékkal találkozott újra a csíki hoki egyik aranygenerációja. Az 1975–1976-os születésű játékosok nemcsak a múltat idézték fel, hanem elhunyt társaik előtt is tisztelegtek.
Felejthető első félidőt követően a második játékrészt rögtön góllal indította a Sepsi OSK a Bukaresti Steaua ellen. Közelebb kerültek a feljutáshoz, de akár a másodosztály megnyeréséhez is a piros-fehérek.
Autójavító műhelyben keletkezett tűzhöz riasztották csütörtök este a csíkszeredai tűzoltókat.
Az 1989-es rendszerváltás utáni évben megalapítottam a Wildt József Tudományos Társaságot, aminek céljai közt a matematikán kívül kulturális, történelmi örökségünk ápolása is szerepelt.
A határon túli magyarok számára van nagy tétje a választásnak, hiszen az elmúlt 16 év nemzetegyesítési politikája hosszabb távra is garantálja az ő túlélésüket – jelentette ki Orbán Viktor csütörtökön Debrecenben.
Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!