Ennyi ember előtt még nem nyert hazai meccset a Sepsi OSK

Zátyi Tibor 2022. április 20., 21:37

Közel telt ház előtt fogadta szerdán este a labdarúgó Román Kupa elődöntőjének első meccsén az Universitatea Craiovát a Sepsi OSK. A piros-fehérek kiváló játékkal legyőzték a címvédőt, egygólos előnyből várhatják a visszavágót.

Ștefănescu szerezte meg a vezetést a Sepsi OSK-nak Fotó: Pinti Attila

Óriási volt az érdeklődés, a Sepsi OSK stadionjában olyan szektorokat is meg kellett nyitni, amelyekre korábban még nem volt szükség, közel telt ház előtt hangzott el Radu Petrescu játékvezető kezdő sípszója. A lelátókon kiváló hangulat uralkodott, a craiovaiakat is elkísérte egy nagyjából száz fős szurkolói csoport.

A nézők között ült Laurențiu Reghecampf is, a craiovaiak vezetőedzője, akit szombaton, a Farul elleni felsőházi bajnokin reklamálásért kiállítottak, és emiatt két mérkőzésre eltiltottak.

A meccset energikusan kezdte a Sepsi, a 3. percben könnyen előnyhöz juthatott volna, hiszen Ștefănescu szerzett középen labdát, de nem tudott igazából felgyorsulni, így az utolsó pillanatban utolérték és szerelték. Tíz perc játék után Craiova átvette az irányítást, pontrúgásokból veszélyeztetett, Markovic révén közel is volt a gólhoz, aki a tizenhatosból lőtt mellé.

A 14. percben Bărbuț különszáma következett, megverte védőit a jobbszélen, a kapu torkába belőtt passza túl erős volt Golofcának,

akiről a labda épp Ștefănescu elé pattant, a Sepsi játékosa pedig pár méterről nem hibázott, előnybe került a Sepsi (1–0).

Craiova nem találta a bajnokságban mutatott ellenállhatatlan játékát, ám így is sikerült egy tetszetős támadás végén összehozni egy helyzetet, Rogulic lövését Mitrea mentette szögletre.

Támadásban továbbra is veszélyes volt a Sepsi, Păun fejelt az oldalhálóba, majd Golofca passza volt szinte jó Tudoriének a hatos vonalán, végül Bărbuț dolgoztatta meg Pigliacellit, aki nagyot nyújtózva mentett. A hajrára ismét beszorította házigazdáját a Craiova, de a háromszékiek védelme stabil lábakon állt.

A szünetet követően az oltyánok magas letámadással ismét beszorították a Sepsit, a háromszékiek nehezen tudták megtartani a labdát, Niczulynak is akadt dolga, Markovic két próbálkozását is kivédte. Az 54. percben a meccs legellentmondásosabb pillanata következett, Gustavo esett el Dumitrescu mellett, Radu Petrescu játékvezető kis habozás után a partjelző intésére büntetőt ítélt.

A véleményes tizenegyest Andrei Ivan a bal alsóba lőtte, Niczuly kitalálta az oldalt, de nem tudott védeni (1–1).

Az egyenlítést követően szakadozottá vált a játék, kemény belépőkkel tarkítva, hosszú percekig egyik kapu sem forgott veszélyben. Habár Cristiano Bergodi továbbra sem cserélt, a Sepsi játéka feljavult. A 73. percben pedig közel volt a vezetés ismételt megszerzéséhez, Dimitrov beadása változtatott irányt egy vendég játékoson, Pigliacelli ismét nagyot védve mentett szögletre.

A következő helyzetnél a craiovaiak kapusa nem tudta több ízben sem megfogni a labdát, ám a Sepsi játékosai nem tudták kihasználni ezt a hibát. Az utolsó húsz percben az oltyánok mindössze szabálytalanságaikkal hívták fel a figyelmet magukra, öt játékost is sárga lappal figyelmeztetett a játékvezető.

A hajrára beérett a Sepsi kemény munkája, két passzból már ott voltak a craiovaiak tizenhatosánál, Dumitrescu tálalt Golofca elé, aki nagyszerűen átvette a labdát és 15 méterről a hálóba bombázott (2–1). A Kolozsvári CFR-től érkezett támadó bele is sérült a találatba, le kellett cserélni.

Az utolsó percekben csak a hazai szurkolókat lehetett hallani, nem csoda, hiszen kedvenceik legyőzték a Román Kupa címvédőjét, és egygólos előnyből várhatják a minden szempontból pokolinak ígérkező visszavágót, amelyet május 11-én rendeznek meg.