Volt itt minden, rendkívül szórakoztató meccsen tört meg a Sepsi OSK vereségi sorozata (videóval)

Sebestyén Ervin 2023. október 23., 20:22 utolsó módosítás: 2023. október 23., 22:39

Hétgólos meccsen aratott győzelmet a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 13. fordulójában az FC Botoșani ellen hétfőn este. A látványos összecsapás után fellélegezhet a háromszéki gárda és Liviu Ciobotariu vezetőedző is.

Adnan Aganović szerezte a Sepsi OSK harmadik gólját. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Volt miért izgulnia a hazai együttesnek, ugyanis borzasztó formában várta a mérkőzést, az elmúlt hat bajnoki összecsapását egyaránt elbukta. Ennek ellenére a fiúk bátran mentek előre, rögtön a második percben közel voltak a gólszerzéshez, azonban Marius Ștefănescu lövését Ducan bravúrral védte.

Így sem kellett sokat várni az első találatra, negyedóra elteltével Cosmin Matei ártatlannak tűnő beadásához Romario Benzar rendkívül szerencsétlenül ért hozzá, a labda a kapuban landolt, ezzel előnyhöz jutott a Sepsi OSK (1–0). Nem örülhettek sokáig, a 25. percben szép összjátékot követően Gabriel David remekül lőtte ki a jobb alsót, Niczuly tehetetlen volt (1–1).

A 38. percben büntetőhöz jutottak a hazaiak egy kezezést követően, Isnik Alimi pedig nagyon higgadtan értékesítette azt (2–1). Szinte azonnal jött a válasz, az FC Botoșani szintén tizenegyest lőhetett, amivel egyenlővé tették az állást (2–2).

Az első félidőben semmi sem dőlt el, a két együttes hasonlóan teljesített, viszont a döntetlennel semmiképp sem lehettek elégedettek a háromszékiek.

A második játékrész már teljes mértékben a piros-fehérekről szólt, Adnan Aganović révén a 47. percben ismét, a mérkőzésen már harmadszorra szerezte meg a vezetést a hazai gárda (3–2), majd Alimi duplázni tudott (4–2), ezzel pedig kényelmes helyzetbe került az OSK. Az i-re a pontot Ion Gheorghe rakta fel egy óriási bombagóllal, amit mintegy harminc méterről lőtt (5–2).

Hiába volt hátrányban a vendég gárda, esélyük sem volt a szépítésre, a második 45 percben lövésük sem volt, egy pillanatig sem forgott veszélyben a hazaiak győzelme, miután harmadszor is előnyhöz jutottak.

Maradt az 5–2-es végeredmény, ezzel a győzelemmel a Sepsi OSK fellélegezhet, feljött a kilencedik helyre és bizakodva várhatja a következő fordulót. Legközelebb pénteken lép pályára az FC Voluntari otthonában.

Labdarúgó Szuperliga, 13. forduló:
Sepsi OSK–FC Botoșani 5–2 (2–2),
gólszerzők: Benzar (15., öngól), Alimi (38. – büntetőből, 66.), Aganović (47.), Gheorghe (85.), illetve Gabriel (25.), Florescu (41. – büntetőből)

Sepsi OSK: Niczuly – Oroian, Kecskés, Ninaj, Ștefan (Gheorghe) – Alimi, Rodriguez, – Ștefănescu (Varga), Matei (Ciobotariu), Damașcan (Aganovic 66.), Debeljuh (Safranko 58.). Vezetőedző: Liviu Ciobotariu.
FC Botoșani: Ducan – Benzar, Șeroni, Mutombo, Țigănașu – David, Petro, Florescu – Mouaddib, Ilicic, Pinson. Vezetőedző: Dan Alexa.