Visszavágott az U Craiova, a Kolozsvári CFR kiesett a kupából

Orbán Zsolt 2021. szeptember 23., 23:39 utolsó módosítás: 2021. szeptember 24., 00:19

Utolsóként a Kolozsvári CFR-t búcsúztató, címvédő Universitatea Craiova jutott be a labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjébe. Egy másik csütörtöki találkozón az Aradi UTA-t harmadosztályú csapat ejtette ki.

Lyes Houri jól eltalált távoli lövése döntötte el a craiovai rangadót Fotó: Universitatea Craiova/Facebook

A végére maradt a Román Kupa negyedik fordulójának rangadója, csütörtök este a CS Universitatea Craiova és a Kolozsvári CFR találkozója zárta a hétközi mérkőzések sorát. A házigazda olytánok visszavágásra készültek, mivel pár nappal korábban a bajnokságban 1–0-s vereséget szenvedtek el a „vasutasok” pályáján.

A kupmeccsen Laurențiu Reghecampf együttese sokáig eredménytelenül próbálta feltörni az erdélyi vendégek védelmét. A felek közül a kolozsváriak játszottak tartalékosabb felállásban, a fehér-kékeknek azonban több mint egy órányi játékidő kellett, amíg megszerezték a vezetést.

Az áttörést egy távoli löket hozta meg, a 63. percben a MOL Fehérvártól kölcsönvett Lyes Houri mintegy 25 méterről bombázott a bal alsóba.

A CFR labdarúgói a végén kétségbeesetten harcoltak az egyenlítésért, ám a CSU-nak a francia középpályás találata elégnek bizonyult a továbbjutáshoz.

A csütörtöki játéknapon további két mérkőzést rendeztek, az esélyesebb Dinamo a másodosztályú Temesvári Ripensiát búcsúztatta, míg a tizenhatoddöntő legnagyobb meglepetését – szintén egygólos meccsen – a CSO Filiași produkálta: a harmadosztályú Dolj megyei alakulat túljutott az élvonalban playoff-helyen álló Aradi UTA-n.

A legjobb 16 között tíz első osztályú, négy második és két harmadik ligás alakulatot találunk, a nyolcaddöntő első mérkőzéseit október 27-én rendezik.