Visszavágott az örményeknek, pótselejtezős helyen a román válogatott

Orbán Zsolt 2021. október 11., 23:55 utolsó módosítás: 2021. október 12., 00:09

Románia labdarúgó-válogatottja hétfőn este fontos mérkőzést nyert meg a jövő évi világbajnokság selejtezőjében. Az örmények elleni 1–0-s győzelemmel a „trikolórok” feljöttek a J-csoport második helyére.

Mitriță fejesgólja döntött Bukarestben Fotó: Román Labdarúgó Szövetség - frf.ro

A román válogatott először szerepelt az újjáépített Steaua Stadionban, ahol hétfőn este fontos mérkőzésen fogadta Örményország csapatát. A bukaresti találkozón volt amiért visszavágni az ellenfélnek, hiszen a felek márciusi, jereváni összecsapásán a házigazdák nem mindennapi hajrával nyertek 3–2-re.

Egy győzelemmel Mirel Rădoi együttese a második helyre jöhetett volna fel a németek mögé, így pole pozícióba került volna csoportja pótselejtezős helyéért.

A román szövetségi kapitány öt helyen változtatott kezdőcsapatán a minimális különbségű hamburgi vereséget követően: Nedelcearu, Banc, Cicâldău, Keșerü és Mitriță is bekerült a tizenegybe.

Az első félidőt teljes egészében a sárga mezesek kontrollálták, és a 26. percben megérdemelten szereztek vezetést:

egy röviden elvégzett szöglet után Marin ívelt a hatosba, ahol a pályán tartózkodók közül a legalacsonyabb játékos, a 167 centiméteres Alexandru Mitriță szerzett fejesgólt.

A labdát 73 százalékban birtokló román együttes jó néhány gólszerzési lehetőséget kidolgozott a szünetig, miközben Florin Niță kapuja egyáltalán nem forgott veszélyben.

A vendégek spanyol szakvezetőjének félidei hármas cseréje jelezte, hogy Joaquín Caparrós nem igazán elégedett csapata játékával. Ennek megfelelően az örmények megnyomták a második játékrész elejét, ám Harojan fejesét magabiztosan védte a Sparta Prága kapusa. A 70. percben Hagi szabadrúgásánál kellett nagyot nyújtóznia Jurcsenkónak, akinek bravúrjával maradt az 1–0.

A hajrában az örmények kétségbeesetten próbálkoztak az egyenlítéssel, ami nem jött össze nekik, a román válogatott megnyerte a bukaresti meccset és bejött az örmények és az északmacedónok elé a tabellán. A német válogatott a félidei 0–0 gurított egy négyest Szkopjeben, így biztosan ott lesz a 2022-es katari világbajnokságon.

Novemberben Románia előbb Izlandot fogadja, majd utolsó csoportmeccsét Liechtensteinban játssza.

Labdarúgó vb-selejtező, J-csoport, 8. forduló
Románia–Örményország 1–0 (1–0)
Bukarest, Steaua Stadion
Gólszerző: Mitriță (26.)
Románia: Niță – Rațiu (Manea 66.), Chiricheș (kapitány), Nedelcearu, Bancu – Cicâldău, Marin, Stanciu (Nedelcu 81.) – Hagi (Mihăilă 81.), Keșerü (Ivan 62.), Mitriță (Moruțan 62.). Szövetségi kapitány: Mirel Rădoi.
Örményország: Jurcsenko – Terterjan, Voszkanjan, Harojan, Hovhanniszjan – Udo (Karapetjan 82.), A. Grigorjan (Gelojan 46.), Szpercjan (Vardanjan 77.) – Barszegjan (Zelarajan 46.), Mhitarjan (kapitány), Bajramjan (Adamjan 46.). Szövetségi kapitány: Joaquín Caparrós.
Vezette: Daniele Orsato (olasz)

A csoport másik két meccsén:

Észak-Macedónia–Németország 0–4 (0–0)
Gól: Havertz (50.), Werner (70., 73.), Musiala (83.)

Izland–Liechtenstein 4–0 (2–0)
Gól: S. Thórdarson (19.), A. Gudmundsson (35., 79., mindkettőt büntetőből), Gudjohnsen (89.)