Hirdetés

Visszavágott a Duna-partiaknak, maradt esélye az osztályozóra az FK-nak

Erőnlétileg, technikailag és taktikailag is uralta a meccset az FK Csíkszereda. Korábbi kép
Fotó: Pinti Attila

2021. május 17., 17:57

Az FK Csíkszereda labdarúgócsapata az utolsó előtti fordulóban megszerezte második győzelmét a 2. Liga felsőházi rájátszásában. A călărași-i siker után a piros-feketéknek maradt némi esélyük az osztályozós pozíciók elérésére.

2021. május 17., 17:57

Az FK Csíkszereda az alapszakaszban és a playoffban is kikapott a Cristian Pustai vezette Dunărea Călărași-tól, amely előbb 1–0-ra, majd 2–1-re nyert a székelyföldi városban. A felsőházi rájátszás 9. fordulójának hétfői játéknapján Valentin Suciu együttese idegenben vágott vissza a sárga-kékeknek.

Hirdetés

Kiegyensúlyozott játékot hozott a hétfő délutáni mérkőzés első fele a délkelet-romániai városban, ahol az első 45 percben a vendég FK Csíkszeredának és a házgazda Dunărea Călărași együttesének is volt egy-egy nagy gólhelyzete: a 20. percben Casiadi-Bakó lőhetett laposan a 16-os vonalról kapu felé, de a labda kevéssel elkerülte a jobb kapufát; a házigazdák a 29. percben szerezhették volna meg a vezetést, de Tudoran jó helyzetből, mintegy 10 méterről fölé lőtte a labdát.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Az első félidőben a székelyföldiektől Rotar, Pintér, Takács és Bauza lövései szálltak veszélyesen a hazai kapu felé, a másik oldalon pedig Cârstocea és Șandru próbálkozott távoli lövésekkel.

Sokkal többet támadott a második félidő elején a vendég FK Csíkszereda, és az 51. percben a labda a hazai kapuban kötött ki. A jobb oldalról Takács centerezett a kapu elé, ahonnan az egyik hátvéd, Bogdan Șandru ki akarta lőni a labdát, de rosszul találta el, és saját kapujába bombázta (0–1).

Egy percre rá egyenlíthetett volna a Dunărea, Kanda mintegy 20 méterről eleresztett szabadrúgás-lövését Gyenge kapus a felső léc alól szögletre mentette.

A 61. percben növelte előnyét az erdélyi gárda: Schieb lendült ellentámadásba a jobb oldalon, saját 16-osától a vendégek 16-osáig vezette a labdát, a játékszer a 16-os vonal előtt Bauzához került, aki a bal oldalon jól érkező Rotar elő tálalt, ez utóbbi pedig a hosszúba lőtte (0–2).

A folytatásban az FK Csíkszereda uralta a játékot, tovább növelhette volna előnyét, a 79. percben ugyanis a házigazdák egyik játékosa kézzel ért labdához a büntetőterületen belül, de a játékvezető továbbot intett.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Az FK Csíkszereda története során először győzte le a Călărași csapatát. A második félidőben mutatott játéka alapján a csíkiak győzelme teljesen megérdemelt.

Az FK korábban csak az ASU Polit tudta felülmúlni a rájátszásban, a megszerzett három ponttal a székelyföldi csapat éppen a később pályára lépő temesváriakat előzte meg a tabellán. A csíkszeredai csapat jelenleg az ötödik helyet foglaja el, kedvező eredmények esetében az utolsó fordulóban feljöhet az osztályozós pozíciókra.

Labdarúgó 2. Liga, felsőházi rájátszás, 9. forduló
Dunărea Călărași–FK Csíkszereda 0–2 (0–0)
Gólszerzők: Șandru (51., öngól), Rotar (61.)
Dunărea Călărași: Stefan Krell – Alexandru Sîrbu, Kamil Wiktorski, Bogdan Șandru, Ionuț Sălceanu, Cristan Pușcaș (Sandro Djuric, 63.), Varela Ariel Ignacio Lopez (Sorin Sava, 86.) George Tudoran (Mădălin Calu, 73.), Alin Cârstocea (Dieudonne Kanda, 46.), Bazza Saifeddine Alami, Valentin Alexandru (Cristian Bud, 63.). Vezetőedző: Cristian Pustai.
FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Takács Rareș, Kelemen Dávid, Apro Claudiu, Bor Dávid, Cătălin Savin, Casiadi-Bakó Soma (Suciu Tóni, 86.), Pintér Norbert (Raul Palmeș, 62.), Juan Francisco Bauza (Csonka Bonifác, 86.), Marvin Schieb (Bara Levente, 62.), Bogdan Rotar (Mészáros András, 62.). Vezetőedző: Valentin Suciu.
Játékvezetők: George Găman (Craiova)

Labdarúgó 2. Liga, 2020–2021, felsőházi rájátszás, 9. forduló

2. Liga, felsőházi rájátszás

FC U Craiova 1948:
Dunărea Călărași:
CS Mioveni:
Bukaresti Rapid:
FK Csíkszereda:
Temesvári ASU Poli:

Az utolsó párosítása:
FK Csíkszereda–Temesvári ASU Poli
U Craiova 1948 SA–Dunărea Călărași
CS Mioveni–Bukaresti Rapid

A play-off május 22-én fejeződik be, ennek végén az első két helyezett feljut az 1. Ligába, a harmadik és a negyedik pedig osztályozót játszik az élvonalbeli bajnokság alsóházi rájátszásának 7., illetve 8. helyezettjével.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A magyar bajnok megvette az FK Csíkszereda fiatal alapemberét

Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.

Méltó ellenfél volt a Sapientia, a gólokat a gyergyóiak lőtték

Szezonkezdetnek teljesen vállalható, iramos mérkőzést vívott kedden este a Gyergyói Hoki Klub és a Sapientia U23. Az edzőmeccset a várakozások szerint a piros-fehérek nyerték, de az egyetemisták sem lehetnek elégedetlenek.

Székelyhon

Tengerbe fulladt az a férfi, akit ma már háromszor is kihúztak a hullámok közül, de újra visszament

Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.

`
Krónika

Külföldi munka: így számítják be a ledolgozott éveket a nyugdíjba

Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.

Krónika

Rejtély, miért kérte hazarendelését Montreálból Románia magyar nemzetiségű főkonzulja

Saját kérésére visszahívták állomáshelyéről Balla Tullia Imolát, Románia montreáli főkonzulját, aki két és fél éve látta el a diplomáciai kirendeltség irányítását. A korábban számos kormányzati pozíciót betöltő diplomatát több mindennel megvádolták.

Főtér

„Ne tapogasson engem, Groza úr!”

Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.

Ez is érdekelheti

Kiszorítják a közjogi klubokat a 2. Liga felsőházi rájátszásából

A 2028–2029-es szezontól nem szerepelhetnek a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában a közjogi klubok. A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) döntése jelentősen átalakíthatja a másodosztály küzdelmeit.

A Sepsi OSK korábbi edzője a feljutásért küzdhet új csapatával

Hamar megtalálta a menesztett Nicolae Croitoru utódját a Chindia Târgoviște: a másodosztályban a feljutásért küzdő együttes Leo Grozavut nevezte ki vezetőedzőnek.

Megvolt az első edzőváltás a 2. Ligában, állásával fizetett a kínos vereségért

Elsőként a Chindia Târgoviște váltott vezetőedzőt a labdarúgó 2. Liga 2026–2027-es idényében. Nicolae Croitoru a Bukaresti Dinamo SK elleni hazai vereséget követően távozott a kispadról.

Pontot már szerzett a Steaua, a 2. Liga utolsó helyéről nem mozdult el

Két mérkőzést játszottak vasárnap délelőtt a labdarúgó 2. Ligában. A 4. forduló mindkét meccsén döntetlent jegyeztünk.

Már csak Magyari Szilárd csapata hibátlan a 2. Ligában

Hét mérkőzést rendeztek szombaton a labdarúgó másodosztály negyedik fordulójában: a három tökéletes mérleggel rendelkező együttes közül kettő is vereséget szenvedett, így már csak a Magyari Szilárdot soraiban tudó CSM Slatina hibátlan a mezőnyben.

Belőtte a vezető gólt, kihúzta a végéig a Marosvásárhelyi ASA

Megszerezte első győzelmét a labdarúgó 2. Liga új szezonjában a Marosvásárhelyi ASA, a 4. fordulóban szombaton délelőtt hazai közönség előtt 1–0-ra nyert a Besztercei Gloria ellen.

Létszámgondokkal küzd a Steaua az FK Csíkszereda elleni kupameccs előtt, a vezetőedző lemondott

Nem rózsás a helyzet a Bukaresti Steaua labdarúgócsapatánál. Daniel Opriță vezetőedző szerint jelenleg az is kérdéses, hogy ki tud-e állítani egy teljes csapatot az FK Csíkszereda ellen. Benyújtotta lemondását, de a klub vezetősége nem fogadta el.

Három gólt kapott a Steaua az FK Csíkszereda elleni kupameccs előtt

A Bukaresti Steaua súlyos, 3–0-s vereséget szenvedett a Bákói FC otthonában a labdarúgó 2. Liga harmadik fordulójában. Az FK Csíkszeredától érkező fiatal játékosok közül ezúttal is csak Simon Máté kapus kapott lehetőséget.

A hajrában kiegyenlített a Marosvásárhelyi ASA, továbbra is nyeretlen a 2. Ligában

A Nagyváradi Bihar FC-nek állt a zászló, sokáig előnyben volt a Marosvásárhelyi ASA ellen a labdarúgó 2. Liga mérkőzésén. Kikapott a Szatmárnémeti VSK.

A másodosztályban próbál szerencsét a kézdivásárhelyi focista

Magyarországi tapasztalatszerzés után visszatért a román bajnokságba Dobozi Krisztián. A kézdivásárhelyi labdarúgó a 2. Ligában érdekelt CS Stefănești-hez igazolt, amelynek színeiben már be is mutatkozott.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!