A Sepsi OSK az előző fordulóban veszítette el veretlenségét, a szezon elején nyújtott leggyengébb teljesítményével 2–1-re kikapott az Universitatea Craiova otthonában. A fővárosi együttes is pontokat bukott a legutóbbi mérkőzésén, a Hermannstadt ellen csütörtökön bepótolt bajnokin idegenben 2–2-es döntetlent játszott.
A két csapat között tíz pont a különbség a tabellán, viszont a hetedik helyezett sepsiszentgyörgyiek két meccsel kevesebbet játszottak a listavezetőhöz képest.
„Egy nem túl meggyőző teljesítmény után szeretnénk jó eredményt elérni az FCSB ellen. Hazai közönség előtt játszunk, motiváltak vagyunk, vissza kell szereznünk az önbizalmunkat, ami megvolt az Universitatea Craiova elleni meccsig. Az a fontos, hogy tanuljunk az utóbbi mérkőzésen elkövetett hibákból, és sokkal jobb játékot nyújtsunk.
– vezette fel sajtótájékoztatón a vasárnap esti mérkőzést Liviu Ciobotariu.
Hozzátette, nagyon jól kezdték a szezont, volt néhány figyelemre méltó eredményük, különösen a Konferencia Liga mérkőzésein, így azt szeretnék, hogy az FCSB-t is legyőzzék.
A Sepsi OSK vezetőedzője kiemelte, Románia egyik legjobb csapatával találkoznak, amely minden szezon elején a bajnoki cím megszerzését tűzte ki célul, és erre jogosult is, hiszen értékes játékosai vannak, főleg a középpályán és a támadósorban, akik bármelyik pillanatban képesek eldönteni a mérkőzés sorsát.
– figyelmeztetett Ciobotariu.
A Sepsi OSK középpályása, Adnan Aganovic közölte, minden szempontból felkészültek, és remélik, hogy nagy mérkőzést játszanak. „A bajnokságot vezető csapattal találkozunk és mi is be kell bizonyítsuk, hogy az élmezőnyben van a helyünk, ehhez nem szabad megismétlödjön a craiovai teljesítményünk, ahol nem voltunk eléggé frissek. Ha a hozzáállásunk megfelelő lesz, akkor jó meccseket tudunk játszani.
– nyilatkozta a horvát játékos.
Az FCSB ciprusi szakvezetője, Elias Charalambous elmondta, örül annak, hogy csapata három naponta meccseket játszik – utalva ezzel a Hermannstadt ellen bepótolt mérkőzésre, illetve a jövő héten kezdődő Román Kupa csoportkörére –, mivel a klub a legjobb feltételeket biztosítja a játékosoknak ahhoz, hogy időben regenerálódjanak a következő mérkőzésre.
„A játékosok készen állnak és nagyon keményen dolgoznak az edzéseken, ahogy kell is, hiszen háromnaponta vannak mérkőzéseink. A lehető leggyorsabban kell regenerálódnunk. Nagyon örülök, hogy ilyen gyakran játszunk, mert ez hasznos mind a játékosoknak, mind nekünk, edzőknek” – fogalmazott.
A Sepsi OSK-ról megjegyezte, tudják, hogy kemény ellenféllel fognak találkozni.
A Sepsi OSK és az FCSB közötti mérkőzés vasárnap 21 órától kezdődik, vélhetően közel telt ház előtt a sepsiszentgyörgyi stadionban, és élőben közvetíti a Digi Sport 1, a Prima Sport és az Orange Sport 1 csatorna.
2023. 09. 22. 18:00 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | Galaci Oțelul Oțelul | 0-2 |
2023. 09. 22. 21:00 | Bukaresti Dinamo Dinamo | Konstancai Farul Farul | 0-2 |
2023. 09. 23. 21:30 | FC Voluntari Voluntari | Jászvásári Poli Jászvásár | 1-2 |
2023. 09. 23. 18:45 | FC Botoșani Botoșani | Aradi UTA UTA | 2-2 |
2023. 09. 23. 21:00 | Kolozsvári U Kolozsvári U | Universitatea Craiova U Craiova | 1-1 |
2023. 09. 24. 18:15 | Petrolul Ploiești Petrolul | FC Hermannstadt Hermannstadt | 0-0 |
2023. 09. 24. 21:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | FCSB FCSB | 2-5 |
2023. 09. 25. 21:00 | Bukaresti Rapid Rapid | Kolozsvári CFR CFR | 3-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FCSB FCSB | 10 | 8 | 1 | 1 | 22-9 | 25 |
2 | Kolozsvári CFR CFR | 9 | 6 | 1 | 2 | 19-11 | 19 |
3 | Bukaresti Rapid Rapid | 10 | 5 | 3 | 2 | 21-11 | 18 |
4 | Universitatea Craiova U Craiova | 10 | 5 | 3 | 2 | 14-9 | 18 |
5 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 10 | 3 | 5 | 2 | 15-12 | 14 |
6 | Petrolul Ploiești Petrolul | 10 | 3 | 5 | 2 | 14-13 | 14 |
7 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 8 | 3 | 3 | 2 | 10-9 | 12 |
8 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 10 | 4 | 0 | 6 | 19-20 | 12 |
9 | Konstancai Farul Farul | 9 | 4 | 0 | 5 | 13-15 | 12 |
10 | Galaci Oțelul Oțelul | 10 | 1 | 8 | 1 | 9-9 | 11 |
11 | Kolozsvári U Kolozsvári U | 10 | 2 | 5 | 3 | 14-18 | 11 |
12 | Jászvásári Poli Jászvásár | 9 | 3 | 1 | 5 | 11-15 | 10 |
13 | FC Voluntari Voluntari | 10 | 3 | 1 | 6 | 15-23 | 10 |
14 | Aradi UTA UTA | 9 | 2 | 2 | 5 | 8-14 | 8 |
15 | Bukaresti Dinamo Dinamo | 10 | 2 | 2 | 6 | 7-18 | 8 |
16 | FC Botoșani Botoșani | 10 | 0 | 6 | 4 | 10-15 | 6 |
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
A végletekig kiélezett, fordulatos mérkőzésen, a hosszabbításban nyert kedden este a Csíkszeredai Sportklub a BJAHC ellen a jégkorong Erste Liga elődöntőjének ötödik találkozóján. Készülhetnek a Gyergyói HK elleni döntőre.
Medve támadt egy férfira vasárnap este Predeál egyik utcáján. A medvetámadás áldozata eszméletét vesztette.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!