Hirdetés

Visszaszerezheti elhullatott pontjait a Sepsi OSK

Nehéz kiszálláson javítana a Sepsi
Fotó: Pinti Attila

2021. március 15., 10:38

Élesedik a felsőházi rájátszásért vívott küzdelem a labdarúgó 1. Ligában, amelynek 27. fordulójában a Sepsi OSK az FC Botoșani vendégeként száll harcba a pontokért. A háromszékiek a legutóbb hazai pályán elszenvedett kudarcuk után közvetlen riválisuk otthonában javíthatják ki botlásukat, és erősíthetik meg helyüket az élmezőnyben.

2021. március 15., 10:38

Egy váratlan hazai vereség után a piros-fehérek moldvai kiszállásukon tehetnek kísérletet arra, hogy visszaszerezzék a Chindia Târgoviște elleni mérkőzésen elhullatott pontokat. Mindez azonban nem ígérkezik könnyű feladatnak tekintettel arra, hogy az OSK még egyetlen élvonalbeli meccsén sem tudta legyőzni az FC Botoșani együttesét.

Hirdetés

A két csapat eddig kilenc alkalommal mérte össze erejét, amelyből négy összecsapáson megosztoztak a pontokon, öt találkozó pedig a moldvai csapat sikerével végződött. A tavaly decemberi odavágón a székelyföldiek kétgólos hátrányból felállva mentettek meg egy pontot, Tîrcoveanu és Keyta találataira előbb Bogdan Mitrea válaszolt, majd a hosszabbítás utolsó percében Radoszlav Dimitrov egyenlített.

A hétfői találkozót megelőzően Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője kitért a Chindia elleni vereség okaira, és kritikával illette tanítványait, akik meglátása szerint kissé félvállról vették a mérkőzést, és meglátása szerint ezen a hozzáálláson változtatniuk kell, ha Botoșani-ból ponttal szeretnének hazatérni.

Leo Grozavu szerint ez a meccs más lesz •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Leo Grozavu szerint ez a meccs más lesz
Fotó: Pinti Attila

„Tekintettel arra, hogy az előző fordulóban vereséget szenvedtünk, nehéz meccsre számítok, hiszen minden kudarc nyugtalanságot okoz. Ráadásul egy jó csapattal találkozunk, amely tavaly is a felsőházban szerepelt, és erre idén is megvan minden esélye. Minőségi játékosokkal rendelkeznek, középpályától felfelé nagyon veszélyesek, és egy olyan edző irányítja őket, akinek munkája az utóbbi két idényben éreztette hatását a játékukon.

Nekünk mentálisan kell felkészülnünk, mert legutóbb könnyelműen és kissé elbizakodottan léptünk pályára, ezért is kaptunk ki. Leginkább a hozzáállás bosszantott, nem voltunk veszélyesek a kapura, mivel lassan építettük fel a támadásokat, átlátszó volt a játékunk.

A Botoșani elleni mérkőzés viszont más lesz, mert támadó szellemben játszanak, utolsó két meccsüket pedig elvesztették, így világos, hogy ők is győzni szeretnének, mert a felsőházra pályáznak. Ez viszont minket is arra fog sarkallni, hogy ha valamit el akarunk érni ezen a kiszálláson, más hozzáállást tanúsítsunk” – nyilatkozta Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője.

A sepsiszentgyörgyiek trénere szerint fejtörést okoz a kezdőtizenegy összeállítása, hiszen nem lesz teljes a keret, vannak, akik sérülés miatt, mások eltiltás következtében nem léphetnek pályára a moldvai együttes ellen, és ilyen körülmények között nehéz biztosítani a folytonosságot, mert ahogy eddig már többször is bebizonyosodott, a hiányzók helyére érkezők nem mindig tudtak minőségi többletet vinni a játékba.

A hétfőn 17.30-kor kezdődő FC Botoșani–Sepsi OSK összecsapást az Andrei Chivulete, Bogdan Gheorghe, Andrei Constantinescu bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.

Labdarúgó 1. Liga, 2020–2021-es szezon, alapszakasz, 27. forduló

1. Liga, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
FCSB FCSB
27
19
3
5
53-21
60
2
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
27
18
6
3
41-12
60
3
Universitatea Craiova U Craiova
27
15
8
4
31-14
53
4
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
27
10
13
4
41-27
43
5
FC Botoșani Botoșani
27
10
7
10
36-34
37
6
Academica Clinceni Clinceni
27
8
13
6
24-23
37
7
FC Argeș Pitești FC Argeș
27
9
9
9
28-35
36
8
Astra Giurgiu Astra
27
9
8
10
37-38
35
9
Chindia Târgoviște Chindia
27
9
8
10
22-23
35
10
Aradi UTA UTA
27
8
9
10
24-34
33
11
FC Viitorul Viitorul
26
6
12
8
35-32
30
12
FC Voluntari Voluntari
27
7
7
13
30-38
28
13
Medgyesi Gaz Metan Gaz Metan
27
8
4
15
30-40
28
14
Bukaresti Dinamo Dinamo
27
7
6
14
25-36
27
15
Nagyszebeni Hermannstadt Hermannstadt
27
4
11
12
24-37
23
16
Jászvásári Poli Jászvásár
26
4
4
18
24-61
16
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Hengerelt a Sepsi OSK, a 2. Liga dobogóján telel ki (videóval)

A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.

519 NHL-meccsel a háta mögött érkezik a Sportklubhoz

Igazi szupersztár szerződését jelentette be a Csíkszeredai Sportklub pénteken közösségi oldalán: a jégkorongcsapat tagja lett a kanadai Nick Ritchie, aki pályafutása során 519 NHL-meccsen játszott.

Székelyhon

Verekedés az egyik udvarhelyi fenyőfaárus helyszínnél: két férfit szúrt sebekkel vittek kórházba

Két férfi kórházi ellátásra szorult, miután csütörtök délután egy verekedésben szúrt sebeket kaptak Székelyudvarhelyen, a vonatállomás környékén.

`
Krónika

Romániában működik Európa utolsó lepratelepe

Bár joggal döbbentett meg sokakat a csütörtök esti hír, hogy Kolozsvárott egy masszázsszalon ázsiai alkalmazottai körében leprás megbetegedést diagnosztizáltak, éppen Románia az az ország, ahol a mai napig működik lepratelep.

Krónika

Leprás megbetegedést észleltek Kolozsváron

Leprás (Hansen-kór) megbetegedést igazoltak Kolozsváron – jelentette be csütörtök este a bukaresti egészségügyi minisztérium.

Főtér

A bölény az új medve, az állatok elkezdtek bejárni a gazdaságokba, az emberek félnek este kimenni – hírek kedden

Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.

Ez is érdekelheti

A Kolozsvári CFR edzője kinézte magának az FK Csíkszereda középpályását

Anderson Ceara utóbbi időben nyújtott teljesítménye nem maradt észrevétlen: a Kolozsvári CFR vezetőedzője, Daniel Pancu nyíltan elismerte, hogy szívesen látná csapatában az FK Csíkszereda 26 éves brazil játékosát.

„Három pontot ajándékoztunk a CFR-nek” – Ilyés Róbert keményen fogalmazott

Az FK Csíkszereda vereséggel tért haza a kincses városból, ahol többször is tévedtek a játékosok. A péntek esti mérkőzés után Ilyés Róbert vezetőedző nem rejtette véka alá véleményét: szerinte csapata saját hibáival megajándékozta az ellenfelet.

A szépítés összejött, az egyenlítés már nem az FK Csíkszeredának a CFR otthonában (videóval)

Nagyon gyengén kezdte mindkét játékrészt Kolozsváron az FK Csíkszereda, a házigazda ezt kihasználva kétgólos előnybe került. Sikerült ugyan szépíteni a vendégeknek, de az egyenlítés már nem sikerült, ráadásul a végén a CFR büntetőből lezárta a mérkőzést.

Most jön a bizonyítás időszaka – Ilyés Róbert az UEFA Pro licencről, karrierje legnagyobb kihívásairól

Az UEFA Pro licenc megszerzése után Ilyés Róbert új fejezethez érkezett. Jelenleg ő a Szuperligában a legrégebben kinevezett vezetőedző, felelősségről, fejlődésről, családi áldozatokról mesélt a Székely Sportnak.

Bátor játékkal készül a Kolozsvári CFR elleni kiszállásra az FK Csíkszereda

A nehéz időszakát élő Kolozsvári CFR otthonában lép pályára az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga 20. fordulójában. A piros-feketék októberben döntetlent értek el a vasutasok ellen, ezúttal pedig a visszatérőkben bízhatnak.

A Sepsi OSK után új csapatot kapott Dorinel Munteanu

Fél évvel a sepsiszentgyörgyi távozását követően újból a labdarúgó Szuperliga egyik együttesével kötött szerződést az edző.

Ilyés Róbert a kontinens legképzettebb edzői közé lépett

Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője megszerezte az UEFA Pro Licencet, amely a kontinens legmagasabb edzői képesítésének számít. Az 51 éves szakember közösségi oldalán jelentette be, hogy sikeresen lezárta a többéves képzési folyamatot.

Ilyen gólszegény forduló még nem volt ebben a szezonban a Szuperligában (videóval)

Újabb játéknapon van túl a mezőny a Szuperligában, ám a gólzáporos mérkőzések elmaradtak: a 19. forduló mindössze 14 találatot hozott, ami az idény negatív rekordja. A hétfő esti rangadón pedig az év egyik legnagyobb kihagyott ziccerét jegyezhettük fel.

Pontot rabolt a CFR a Craiovától, de messze a rájátszás

Látványos, fordulatos mérkőzésen játszott döntetlent az Universitatea Craiova és a Kolozsvári CFR a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában.

Ilyés Róbert: szeretnék pár játékost, de a klub filozófiáját kell követnem

Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!