Vezetett az UTA, de nem tudott pontot szerezni a meglepetéscsapat otthonában

Orbán Zsolt 2021. december 17., 22:40 utolsó módosítás: 2021. december 17., 22:42

Aradi vereséggel rajtolt el az év utolsó fordulója az élvonalbeli román labdarúgó-bajnokságban. Az alapszakasz 21. körének pénteki nyitómérkőzésén a házigazda FC Voluntari hátrányból fordítvan nyert.

Bálint László nem lehet elégedett a látottakkal: csapata szép futballt játszva szenvedett vereséget Fotó: Pinti Attila

Már az első félidőben gólváltásra került sor a péntek esti FC Voluntari–Aradi UTA mérkőzésen a labdarúgó 1. Ligában. A vendégeket David Miculescu lőtte előnybe a 16. percben, egy gyönyörűen felépített támadás végén. A szezon eddigi meglepetésének számító Ilfov megyei gárda a félidő végén egyenlített, Adam Nemec továbbított közelről a hálóba egy kipattanót (1–1).

Bálint László együttese több nagy lehetőséget is kialakított a mérkőzés során, az aradiak a második félidő elején a kapufát is eltalálták Juan Pablo Passaglia lövésénél.

Az UTA bánhatta a kihagyott helyzeteket, ugyanis a Voluntari Marius Briceag kapáslövésével a 76. percben összehozta a fordítást, a balhátvédet Ion Gheorghe szolgálta ki nagyszerű beadással (2–1).

A házigazdák meg is tartották a minimális előnyt a végéig, ezzel megszilárdították harmadik helyüket a tabellán, míg a kilencedik pozíciót elfoglaló UTA-t az év végéig megelőzheti a Sepsi OSK, ha vasárnap 20.30-tól sikerül kiharcolni a bravúrgyőzelmet a FCSB elleni sepsiszentgyörgyi rangadón.