Megkezdődtek a jövő évi labdarúgó Román Kupa regionális szakaszának küzdelmei, amelyen a megyei kupasorozatok győztesei vesznek részt. Hét régiót alakítottak ki, ahonnan egy-egy csapat jut majd tovább az országos szakaszra. Székelyföld képviselői a 3-asba kaptak besorolást.
Itt az 1-es csoportban a Hargita megyei szakaszon győztes Székelyudvarhelyi Golimpiákosz SE az első játéknapon hazai környezetben, a helyi műfüves pályán a Brassó megye bajnokát, a Keresztényfalvi Inter-t látta vendégül szerda délután.
A találkozóra megtelt a lelátó, a két együttes különböző taktikát alkalmazott: a hazaiak a védekezésre rendezkedtek be, innen indítottak meg ellentámadásokat, a vendégek pedig többet birtokolták a labdát, irányították a meccset.
Vezetést a Golimpiákosz szerezte meg a 15. percben Jankó Levente került ziccerbe, ő pedig nem hibázta el. A pihenőig egy szöglet után egyenlített az Inter.
A második játékrészben az udvarhelyieknek több lehetőségük volt a gólszerzésre, de ezeket nem használták ki. A Keresztényfalva pedig a végjátékban egy helyezkedési hibát kihasználva büntetett, 2–1-re megnyerte a mérkőzést.
Ahogy a büntetőpárbajban is ők voltak a jobbak, 4–3-ra diadalmaskodtak itt – a kupakiírás ezen szakaszában elvégzik ezeket, amennyiben egyforma eredmények születnek, akkor ez dönt.
A Golimpiákosz edzője, Szabó Attila a lefújást követően elégedett volt a csapat teljesítményével: „Két egyforma képességű együttes harca volt, ahol ők irányítottak, de nekünk volt sokkal több helyzetünk. Bármilyen eredmény születhetett volna. Még van esélyünk a továbbjutásra, de ehhez előbb le kell győznünk a Marosvásárhelyt”.
A csoport harmadik tagja a Marosvásárhelyi ASA – velük a Golimpiákosz idegenben, július 15-én, szombaton 18 órától játszik idegenben.
Nemcsak a következő idényről, hanem a közös magyar-román hokibajnokság jövőjéről is szó esett a 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor sportfórumán, ahol klubvezetők és játékosok ütköztették álláspontjukat.
A Brassói Corona hivatalosan is bejelentette, hogy szerződtette a 30 éves kanadai csatárt, Colby McAuley-t, aki komoly tapasztalattal érkezik a jégkorong Erste Liga egyik legnagyobb esélyesének számító együtteséhez.
Történelmi jelentőségű eseménynek adott otthont a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház: kedden négyes ikrek jöttek világra az intézményben. A kórházi nyilvántartás szerint ez az első alkalom, hogy négyes ikerszülés történt a csíkszeredai kórházban.
Cikkünkben összegyűjtöttük, hogy lehet önkéntes alapon fizetni az egészségbiztosítást, mekkora összegről van szó, és milyen időtartamra szól a biztosítás.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Ikertestvére amszterdami útja miatt illegális schengeni tartózkodással gyanúsították meg a Politico újságíróját a kolozsvári reptéren. Több tengerparti üdülőhely maradt áram nélkül a hálózat túlterheltsége miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!