A vasutasklub vezetői lázasan keresik a napokban távozó sikerkovács utódját, ám kérdéses, hogy ki irányítja majd az együttest a nagy fontosságú európai kupameccsen.
Bár az erdélyi bajnokcsapat gyenge formában van – minden sorozatot figyelembe véve, legutóbbi öt hazai találkozójából négyet elveszített –, még mindig van esélye továbbjutni az EL-ben. Ehhez azonban nyerni kell a bolgár ezüstérmes ellen, mivel a csoportmásodik Young Boys előnye három pont a CFR-rel szemben.
A svájci alakulat ezúttal az AS Roma vendége lesz, Edin Dzekóék egy hete éppen Kolozsváron biztosították be helyüket a legjobb 32 között. A vasutasok abban bízhatnak, hogy a rómaiak a biztos továbbjutás tudatában nem engednek ki és otthon tartják a pontokat, így jövő héten a CFR és a Young Boys ki-ki meccset vívhatna Bernben a második pozícióért.
Ugyanakkor a jelenlegi helyzetben a kolozsváriaknak a csoport utolsó helyén egy ponttal szerénykedő CSZKA ellen sem lesz könnyű dolguk. Annak ellenére sem, hogy az 1. Liga címvédője a nyitókörben viszonylag simán, 2–0-ra győzött Szófiában.
A párharcot 22 órától rendezik, élőben közvetíti a Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport + tévétársaság.
A Bukaresti Dinamo és az FC Botoșani érdeklődése ellenére Denis Haruț a Sepsi OSK-nál folytathatja pályafutását. A 27 éves középhátvéd szerződése június 30-án lejár, azonban a játékos elárulta, hogy hamarosan új megállapodást írhat alá a klubbal.
A tapasztalt támadó a 2025–2026-os idényben kölcsönben szerepelt az élvonalbeli Aradi UTA együttesénél, ahol sikerült letennie a névjegyét. A piros-fehér mezes klub nem habozott, és aktiválta a szerződésében szereplő opciót.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Kemény hangvételű bejegyzésben reagált Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője és szóvivője a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) magyargyűlölő politikusa, Dan Tanasă szombati kifakadására.
Ötvenöt államtitkár kinevezése jelent meg a vasárnapi Magyar Közlönyben.
Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!