Végzetesek voltak a csíki női focisok egyéni hibái

Horváth Bálint Ottó 2023. május 21., 15:38 utolsó módosítás: 2023. május 21., 15:41

Elveszítette az utolsó hazai mérkőzését az FK Csíkszereda a női labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában, a 9. forduló vasárnapi játéknapján 2–0-ra kikapott a Bukaresti Carmen együttesétől.

Az FK Csíkszereda ezúttal fehérben játszott Fotó: Pinti Attila

A ranglista harmadik helyén álló bukarestiek és a negyedik csíkszeredaiak közötti találkozónak nem volt különösebb tétje, a két csapat a szezon végén már nem léphet feljebb.

A mérkőzés elejétől a fővárosi együttes kezdeményezett többet, de nagy lehetőséget sokáig nem tudtak kialakítani. A csíkiak jól tömörültek a védelemben, az egyedüli távoli lövés pedig Salamonnak nem okozott gondot.

Aztán a 26. percben Albu Erika szabálytalankodott a tizenhatoson belül a Carmen ázsiai származású légiósával, Bawm Lung Galauval szemben, a megítélt büntetőt pedig Georgiona Vasile értékesítette. Ezután két óriási helyzetet hagytak ki a vendégek, akik a szünetig nem tudták tovább növelni az előnyüket.

A térfélcsere után újra a Carmen volt közelebb a gólhoz, majd aktívabbá vált támadásban az FK Csíkszereda, és az 58. percben jegyezhettük fel az első és egyetlen komolyabb hazai póbálkozást, a csapatkapitány Antal Anita távoli lövését védte a fővárosiak kapusa.

Negyedórával a vége előtt a fővárosiak bebiztosították a három pontot, a középpályáról elvégzett szabadrúgásnál Szentes Szabina rosszul ugrott fel a labdára, amely a kezére pattant, így ismét tizenegyeshez jutottak a bukarestiek. Ezt újra Goergiana Vasile végezte el, de Salamon ezúttal védeni tudott, a kipattanónál viszont a görög Michalopoulou Androniki volt a leggyorsabb, aki már nem hibázott, és beállította a végeredményt.

Az FK Csíkszereda jövő vasárnap 11 órától a mögötte ötödik helyezett Banat Girls vendégeként zárja a bajnokságot.