
A találkozó előtt mindkét válogatott azonos mutatókkal szerepelt a vébé egyetlen csoportjában: egymás ellen 2–2-es döntetlent játszottak, míg mindketten 2–0-ra kaptak ki Sápmitól. Így adott volt a cél: az a csapat, amelyik megszerzi a győzelmet, bejut a szombati fináléba.

A tét rányomta a bélyegét a játékra, és habár Tamil Eelam szerdán már játszott egy mérkőzést Sápmival, nem érződött játékukon a fáradtság. Az éjféli nap fényében rendezett meccs végletekig kiegyenlített volt, a kapuk alig forogtak veszélyben, a védelmek állták a sarat.
Egészen a mérkőzés hajrájáig, amikor a srí lankai lányok labdát szereztek Székelyföld térfelén, az első meccsen duplázó Dilaxsika ziccerbe hozta Dayaniaht, aki élt is a lehetőséggel, Salamonnak esélye sem volt védeni.

Második vereségével eldőlt, hogy Székelyföld válogatottja nem jut be a szombati fináléba, így utolsó meccsét a vébén csütörtökön 15 órától játssza a házigazda Sápmi ellen.
Eddigi eredmények: Tamil Eelam–Székelyföld 2–2, Sápmi–Székelyföld 2–0, Sápmi–Tamil Eelam 2–0.
A csoport állása: 1. Sápmi 6 pont (4–0), 2. Tamil Eelam 4 (3–4), 3. Székelyföld 1 (2–5).

– csütörtökön 15 órától Székelyföld–Sápmi;
– pénteken (június 7.) 0 órától Sápmi–Tamil Eelam;
– szombaton (június 8.) 15 órától döntő, majd záróünnepség.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Heves zápor csapott le kedden Székelyudvarhelyre és az udvarhelyszéki településekre. A rövid ideig tartó, de rendkívül intenzív esőzés miatt több utcán megállt a víz, pincéket öntött el a csapadék, a falvakban pedig kisebb áradásokat okozott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!