Végig egykapus meccsen ütötte ki ellenfelét az FK Csíkszereda női ificsapata

Dobos László 2024. május 07., 17:30

Őrzi százszázalékos mérlegét az U17-es női labdarúgó-bajnokságban az FK Csíkszereda lánycsapata. Berkeczi Emőke tanítványai kedden délután hazai pályán 14 góllal győzték le a nagykárolyiakat.

A háromszéki születésű Annabelle Nombot középhátvéd poszton játszott, de négy gólt szerzett Fotó: Borbély Fanni

Az Erőss Zsolt Aréna melletti műfüves pályán pótolták a 13. fordulóból elnapolt FK Csíkszereda–Nagykárolyi Daliana mérkőzést az U17-es női futballbajnokságban, amely azonban nem tartogatott sok izgalmat, a két csapat között minden szempontból óriási volt a különbség.

Egykapus mérkőzés zajlott, a vendégeknek egyetlen gólhelyzetet sem sikerült kialakítaniuk, egy párszor átmentek a félpályán, de a kapuig nem jutottak el.

Fotó: Borbély Fanni

A Nagykároly lánycsapatáról sokat elmond, hogy csupán 11 játékossal érkeztek, de közülük az egyik lesérült, a második félidőt pedig emberhátrányban játszották le. A csíkiaknál a második félidőben az is belefért a játékba, hogy Balog Boglárka helyett a mezőnyjátékos Eros Teodóra látta el a kapusfeladatokat.

A listavezető, és biztosan csoportelsőként továbbjutó FK Csíkszeredának még két mérkőzése maradt hátra az alapszakaszból: pénteken 18 órától a második helyezett Kolozsvári U együttesét fogadja, május 24-én pedig a sereghajtó Szatmári Olimpia vendége lesz.

Női labdarúgás, U17-es korosztályú bajnokság, alapszakasz, 2. csoport, 13. forduló:

FK Csíkszereda–Nagykárolyi Daliana SK 14–0 (8–0).

Gólszerzők: Eros Teodóra (1., 5., 11. és 35.), Annabelle Nombot (28., 53., 72. és 78.), Lőrincz Kitti (29.), Részeg Beáta (30.), Daradics Boglárka (33.), Tănase Dorina (55.), Andrási Anna (74. és 75.)

FK Csíkszereda:
Balog Boglárka (Lénárt Nikolett, 41.) – Annabelle Nombot, Denisa Pintea-Scurtu (Andrea Cristina Sandu, 41.), Nagy Boglárka, Kádár Noémi (Szabó Henriett, 41.), Lőrincz Kitti, Daradics Boglárka, Tănase Dorina, Eros Teodóra, Részeg Beáta (Benedek Kincső, 41.), Tulit Kriszta (Andrási Anna, 41.). Vezetőedző: Berkeczi Emőke
Daliana: Carina Robotin – Dombi Laura, Evelin Chiș, Gabriela Popp, Mădălina Pop, Alisia Lăzea, Patricia Zdroba, Letisia Poncok, Tamara Turdean, Delia Linzenbold, Ioana Maxim. Vezetőedző: Nicușor Jurj.
Játékvezetők: Polgár Nándor (Gyergyószentmiklós), Incze Dávid (Székelyudvarhely) és Claudio Ciprian Catarig (Csíkszereda).

Az U17-es női bajnokság 2. csoportjának állása:
1. FK Csíkszereda 14 14 0 0 146–7 42
2. Kolozsvári U Olimpia 13 10 0 3 155–8 30
3. Nagykárolyi Daliana 15 6 0 9 64–105 18
4. Székelyudvarhelyi VF 13 3 1 9 30–88 10
5. Szatmári Olimpia 13 0 1 12 4–191 1

A következő forduló (május 10.) programja: Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Szatmárnémeti Olimpia és FK Csíkszereda–Kolozsvári U Olimpia. A Nagykárolyi Daliana SK csapata szabadnapos lesz.

A Szatmárnémeti Olimpia–Székelyudvarhelyi Vasas Femina találkozót (14. forduló) május 19-én pótolják. A Kolozsvári U Olimpia–Székelyudvarhelyi Vasas Femina mérkőzést (18. forduló) május 22-ére halasztották.

Az U17-es korosztály számára kiírt női labdarúgó-bajnokságban 20 csapat vesz részt – négy csoportba sorolva. A mérkőzések 2x40 percesek. Minden csoportból az első két-két együttes jut tovább.