Véget ért a Hargita megyei labdarúgó-bajnokság

Zátyi Tibor 2022. június 07., 12:51 utolsó módosítás: 2022. június 07., 12:52

Az utolsó fordulóban dőlt el, hogy ki lesz a második a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában. Végül a Gyergyói VSK magabiztosan lett első, a Székelyudvarhelyi Roseal a második, míg az Agyagfalvi Lendület a harmadik helyen végzett.

A Farkaslaki SE és Székelyudvarhelyi Golimpiákosz gólfesztivállal zárta a bajnokságot, tizenöt találat esett a mérkőzésen Fotó: Beliczay László

A 22. játéknapon a Székelyudvarhelyi Roseal a Homoródalmási Homoród otthonába látogatott, egy győzelemmel bebiztosíthatták az ezüstérmet. Szoros meccset vívtak a hazaiakkal, de végül 2–1-es sikert könyvelhettek el, így már nem kellett figyelniük a többi eredményt.

Az Agyagfalvi Lendület egyébként is sokkal nehezebb helyzetben volt, mivel a bajnok Gyergyói VSK pályáján kellett volna nyerjen. A rossz idő ellenére szórakoztató összecsapást játszottak a felek, amely során 5–1-es hazai siker született, ezzel megkoronázták a bajnoki címüket. Ez volt a 20. győzelmük a bajnokságban.

Ezzel lezárult a 4. Liga Hargita megyei idei kiírása, a Gyergyói VSK kitűzött célja, hogy feljusson a harmadosztályba, míg a Székelyudvarhelyi Roseal végül négy ponttal előzte meg a harmadik helyezett Agyagfalvi Lendületet.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megye, 15. forduló (pótolt mérkőzés):

Farkaslaki SE–Balánbányai Bányász 2–5 (1–2).
Gólszerzők Miklós Árpád (41.), Orbán Vilmos (90+2.), illetve Mitocaru Ciprian (22., 90+3.), Cătăran Alexandru (34.), Drian Mirel (47.), Bíró Attila (89.).

22. (utolsó) forduló:

Homoródalmási Homoród–Székelyudvarhelyi Roseal 1–2 (0–1).
Gólszerzők Mag Arnold (13.), illetve Zoltáni Róbert (55.), Miklós Sándor (61.), tudósított Somolyák István;

Farkaslaki SE–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 4–11 (3–6).
Gólszerzők Tánczos Tamás (6., 19.), Dénes Botond (23.), Miklós Levente (77.), illetve Gergely Tamás (4.), Kis Zsolt (12., 44., 60.), Somolyák Csaba (18.), Jankó Levente (28.), Dénes Botond (31., öngól), Tóró Hunor (52.), Balázsi Zoltán (58., 82.), Brebán Alfréd (79.), tudósított Péter József;

Gyergyói VSK–Agyagfalvi Lendület 5–1 (3–0).
Gólszerzők Alin Covrig (15., büntetőből), Tankó Levente (39.), Jakab Róbert (14., 32.), Hodgyai László (63.), illetve Hegyi Attila (87.), tudósított Hompoth Dezső;

Homoródszentmártoni Reménység–Balánbányai Bányász 0–6 (0–4).
Gólszerzők Mirel Drian (9., 24.), Sebastian Sion (36.), Ciprian Mitocaru (45.), Bogdan Bâșcă (71.), Patrik Bratu (85.), tudósított Karda Zoltán;

Zetelaki Fenyő–Csicsói Ezüstfenyő 5–2 (2–0).
Gólszerzők Vincze Róbert (4., 55.), Györfy Dávid (33., 50.), Fodor Attila (85.), illetve Gabriel Doltea (51.), György Csaba (80.), tudósított Vajda Antal;

Székelykeresztúri Egyesülés–Szárhegyi Bástya 3–0 (játék nélkül, előre bejelentett meg nem jelenés).

Román Kupa, 2022–2023, Hargita megyei szakasz, elődöntők:

Gyergyószentmiklósi VSK–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 6–0 (3–0).
gólszerzők Czimbalmos Zalán (2., 52., 81.), Berecz Norbert (12.), Vékás Barna (38.), Bernád Balázs (89.);

Homoródalmási Homorod–Székelykeresztúri Egyesülés 0–4 (0–2).
Gólszerzők Lázár Zsolt (19.), Kedei Barna (21.), Bálint Andor (74., 85.).