
Kedden délben az egyik legnagyobb favoritnak tartott Argentína is megkezdte a szereplését a katari vébén, a kétszeres világbajnok Szaúd-Arábia ellen rajtolt a C csoport összecsapásán. Messiék minden sorozatot számolva 36 meccs óta veretlenek voltak, a szaúdiak ellen állíthatták be az olaszok világrekordot jelentő sorozatát.
Az argentinok irányítottak már az elején, a videóbíró közbeavatkozásával pedig egy lerántás miatt a 10. percben büntetőhöz jutottak. Leonel Messi begurította a jobb alsóba, így a 2006-os, a 2014-es és a 2018-as torna után idén is van már vb-gólja. A játékrészben a szaúdi védelem jól alkalmazta a lestaktikát, nem kevesebb mint háromszor zörgette meg a hálójukat az ellenlábas, mindháromszor elvették a találatot. Pár apróbb próbálkozása volt az Ázsiát képviselő gárdának, de Argentína az első félidőben takaréklángon égve megtartotta egygólos előnyét.
A kényelmes foci a pihenőt követően megbosszulta magát a 48. percben al-Sehri ügyesen játszotta át a védelmet, a bal alsóba helyezte. Hogy aztán az 53. percben al-Davszari tizenötről tökéletesen csavarta, védhetetlenül vágódott a játékszer a bal felsőbe.
Szinte hihetetlen volt, de öt perc alatt megfordította az állást Szaúd-Arábia!
A folytatásban mindent egy lapra tettfel Argentína, rohamozott is, de jól állta a sarat az ellenlábas, hálóőrük pedig többször is remekelt. Az előzetesen nyolc perces hosszabbítás egy ápolás miatt negyedórás lett, de még ez sem volt elég az egyenlítésre.
1958 óta nem volt olyan, hogy az argentinok elvesztették azt a vb-meccset, ahol ők szerezték az első gólt.
Szaúd-Arábia pedig a vb-történet egyik legnagyobb szenzációját okozva 2–1-re győzött Argentína ellen.
| 2022. 11. 22. 12:00 | Argentína Argentína | Szaúd-Arábia Szaúd-Arábia | 1-2 |
| 2022. 11. 22. 18:00 | Mexikó Mexikó | Lengyelország Lengyelország | 0-0 |
A Csíkszeredai Sportklub a napokban hozta nyilvánosságra új vezetőedzőjének kilétét. A posztra a szurkolók számára korábbról már ismerős Staffan Lundh érkezik, aki most a Székely Sport kérdéseire válaszolt.
Folytatódnak a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntői. A Székely Sport tippjátékában ezúttal Olteán Péter, Gyimesbükk magyar polgármestere osztotta meg várakozásait a péntek esti Spanyolország–Belgium rangadó előtt.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Székelykeresztúr református templomában került sor az Erdélyi Református Egyházkerület (EREK) közgyűlésére: tizennégy lelkész ünnepélyes felszentelésére, valamint a plenáris ülésre, amelyen a küldöttek elfogadták a különböző jelentéseket.
A Jóisten, családja és a sport adott erőt Kelemen-Nemes Kinga neurológus rezidensnek, akinek nemrég daganatos megbetegedéssel kellett szembenéznie. A marosvásárhelyi orvos most segíteni szeretne a rákos betegeken és családtagjaikon.
Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!