Olimpia

Vaskos meglepetés: Szaúd-Arábia legyűrte az egyik vb-esélyest

Józsa Csongor 2022. november 22., 14:32 utolsó módosítás: 2022. november 22., 20:23

Ráfázott az argentin fociválogatott arra, hogy takaréklángon égett az első félidőben. Fordítottak a szaúd-arábiaiak, a katari vébé első nagy meglepetését szállították.

Ez ki gondolta volna? Messiéket lelépték Fotó: Rungroj Yongrit

Kedden délben az egyik legnagyobb favoritnak tartott Argentína is megkezdte a szereplését a katari vébén, a kétszeres világbajnok Szaúd-Arábia ellen rajtolt a C csoport összecsapásán. Messiék minden sorozatot számolva 36 meccs óta veretlenek voltak, a szaúdiak ellen állíthatták be az olaszok világrekordot jelentő sorozatát.

Az argentinok irányítottak már az elején, a videóbíró közbeavatkozásával pedig egy lerántás miatt a 10. percben büntetőhöz jutottak. Leonel Messi begurította a jobb alsóba, így a 2006-os, a 2014-es és a 2018-as torna után idén is van már vb-gólja. A játékrészben a szaúdi védelem jól alkalmazta a lestaktikát, nem kevesebb mint háromszor zörgette meg a hálójukat az ellenlábas, mindháromszor elvették a találatot. Pár apróbb próbálkozása volt az Ázsiát képviselő gárdának, de Argentína az első félidőben takaréklángon égve megtartotta egygólos előnyét.

Fotó: Facebook/fifaworldcup

A kényelmes foci a pihenőt követően megbosszulta magát a 48. percben al-Sehri ügyesen játszotta át a védelmet, a bal alsóba helyezte. Hogy aztán az 53. percben al-Davszari tizenötről tökéletesen csavarta, védhetetlenül vágódott a játékszer a bal felsőbe.

Szinte hihetetlen volt, de öt perc alatt megfordította az állást Szaúd-Arábia!

A folytatásban mindent egy lapra tettfel Argentína, rohamozott is, de jól állta a sarat az ellenlábas, hálóőrük pedig többször is remekelt. Az előzetesen nyolc perces hosszabbítás egy ápolás miatt negyedórás lett, de még ez sem volt elég az egyenlítésre.

1958 óta nem volt olyan, hogy az argentinok elvesztették azt a vb-meccset, ahol ők szerezték az első gólt.

Szaúd-Arábia pedig a vb-történet egyik legnagyobb szenzációját okozva 2–1-re győzött Argentína ellen.