A Sepsi OSK csütörtökön reggel jelentette be, hogy közös megegyezéssel szerződést bontottak Bernd Storckkal. A német szakvezető alig több mint kilenc hónapig volt a háromszéki együttes vezetőedzője, a legutóbbi gyenge eredmények és a belső konfliktusok miatt nem volt maradása.
A vezetőség gyorsan lépett, és legalább átmenetileg, de megtalálta az utódját. A klub akadémiáját vezető, valamint a második számú csapat edzőjét, Valentin Suciut nevezték ki az Szuperligában gödörbe került gárda élére.
A Székely Sport megkereste a háromszékieket 2017-ben az élvonalba juttató edzőt, aki megerősítette, hogy meghatározatlan ideig ő vezeti a Sepsi OSK-t. Mint mondta, arról ugyan nem tárgyaltak, hogy mennyi ideig marad a kispadon, de a következő vezetőedző érkezéséig megpróbálja minél jobban végezni a munkáját.
– fogalmazott a Székely Sport érdeklődésére Valentin Suciu.
Elárulta, hogy mivel a csapat felkészülési programja előre el volt készítve, így csütörtökön már megtartotta az első edzést, amelyen elmondása szerint a hangulat természetesen nem volt a legjobb, és ezen kell változtassanak, hogy a játékosok jobb kedvvel álljanak hozzá az tréningekhez.
„Túl hamar történt mindez számomra és számukra is, majd a következő napokban közelebbről is megismerjük egymást és másképpen tudunk együtt dolgozni.
– mutatott rá a Székely Sportnak Valentin Suciu.
Az elmúlt napokban a sepsiszentgyörgyi csapattól két meghatározó játékos távozott, a magyarországi Varga Kevin és Kecskés Ákos, akik megszegték a klub belső rendszabályzatát. Ennek kapcsán a szakember közölte, nyilván vékonyabb lett a keret, de
már zajlanak a tárgyalások más labdarúgókkal, és bízik benne, hogy a vezetőség meg tudja oldani a helyettesítésüket.
Suciu közölte, hogy tekintve az idő rövidségét, a válogatott mérkőzések miatt beiktatott bajnoki szünet alatt a hétvégére nem tudnak barátságos meccset lekötni. Ezt azonban megpróbálják edzésekkel pótolni és minél jobban összpontosítani a következő bajnoki találkozóra az FC Botoșani ellen (a Sepsi OSK szeptember 13-án, pénteken 18 órától hazai pályán játszik a moldvai együttessel), amelyen a céljuk az, hogy véget vessenek a négy mérkőzés óta tartó vereségi sorozatnak.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Reagált a büntetésére Hadnagy Attila: a Sepsi OSK sportigazgatója elismerte, hogy hangosan beszélt, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy nem mondott sértő dolgokat, csupán tisztázni szerette volna a történteket a játékvezetőkkel a drámai végjáték után.
Megtalálták, de sajnos már nem volt életben a Gyergyóalfaluból eltűnt 63 éves férfi – közölték Gyergyóalfalu község Facebook-oldalán a hétfői nagyszabású keresőakciót követően.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Az iráni háború által okozott üzemanyagársokk új lendületet adhat az elektromos autók piacának, de nem mindenhol ugyanúgy, valódi mentalitásváltást pedig valószínűleg csak egy hosszasan elhúzódó olajválság idézhet elő.
A rendszer rossz, ez tény. De nem lehet mindent a rendszerre kenni. Talán a sofőrök egyéni hozzáállásával is baj van, méghozzá nem is kicsi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!