Hirdetés

Valentin Suciu: „most csak a Kolozsvári U-ra koncentrálunk, de erősíteni kell a keretet”

Nehéz megmérettetés vár a Sepsi OSK csapatára
Fotó: Pinti Attila

2024. december 20., 12:35

Utolsó megmérettetésére készül a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a 2024-es naptári évben, pénteken késő délután a Kolozsvári U-t látja vendégül. Valentin Suciu a Székely Sportnak beszélt az elvárásairól, az utánpótlásról és a jövőbeli tervekről.

2024. december 20., 12:35

Az utóbbi időszakban rendkívül jó formába lendült a háromszéki alakulat, Valentin Suciu munkája beérni látszik és egyre több pontot szerez a Sepsi OSK, valamint már felsőházi rájátszást érő helyen áll. Azonban újabb rendkívül nehéz kihívás előtt áll a gárda, pénteken késő délután az éllovas Kolozsvári U látogat Sepsiszentgyörgyre.

Hirdetés

A két fél a szezonban egyszer már találkozott, akkor az egyetemisták 3–0-ra megverték a háromszékieket.

„Akárcsak akkor, most is hiányos kerettel vágunk neki a találkozónak. Sajnálatos módon Nicolae Păun és Gabriel Debeljuh továbbra sem hadra fogható, de sérüléssel bajlódik Alimi is, ugyanakkor hiányozni fog Ninaj és Omar El-Sawy. A fiúk eddig rendre bebizonyították, hogy bárki is kapja meg a lehetőséget a pályán az küzd és bármit megtesz a három pont érdekében” – nyilatkozta a Székely Sportnak a tapasztalt szakember.

•  Fotó: Facebook/Sepsi OSK Galéria

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Hozzátette, hogy Nir Bardea már nem tartozik a klub kötelékébe, közös megegyezés alapján szerződést bontottak az izraeli védővel, aki nem kapott túl sok lehetőséget. Kiemelte, hogy nem rendelkeznek bő kerettel, azonban így is küzdeni fognak az utolsó percig és csak a három pont lebeg majd a szemük előtt.

Egyelőre csak a pénteki találkozóra koncentrálunk, ezt követően mérlegelünk, hogy pontosan milyen módosításokra lesz szükség. Nem vagyunk sokan, kétségtelen, hogy a téli átigazolási szezon alatt változások várhatók a csapatban, kell erősítsük a keretet”

– mondta el Valentin Suciu.

Kapcsolódó

Kiemelte, hogy jelenleg az öltözőben rend és fegyelem uralkodik, senki sem szeretne kilógni a sorból, ezért nincsenek összetűzések és összhangban vannak a labdarúgók.

„Minden csapaton belül vannak olyan játékosok, akiknek erősebb a személyiségük, azonban ez normális. Különösebben senki sem igényel figyelmet, mindenki beáll a sorba és teszi a dolgát” – erősítette meg.

A tapasztalt szakember szeptember 5-én vette át az OSK irányítását, azóta egyértelműen feljavult az együttes játéka és most már bárkivel képesek felvenni a versenyt.

Összességében jó irányba haladunk, de mindig van hová fejlődni. Ha ki kellene emelni, hogy mi volt a legnehezebb dolog a visszatérésem után, az az első két hétben volt, mégpedig, hogy újra önbizalma legyen a játékosoknak”

– mesélte.

•  Fotó: Facebook/Sepsi OSK Galéria

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A kupasorozatban több fiatal is megkapta a bizonyítási lehetőséget, a Sepsi OSK farmcsapatánál pedig éppen az a lényeg, hogy minél több tehetséget neveljenek ki, akik a későbbiekben majd alapemberként tudnak szerepelni az első számú csapatnál.

Kapcsolódó

„Szerencsénk is volt, de sikerült az utolsó fordulóban egy döntetlent játszani Galacon. A fiatal labdarúgók számára ez egy kiváló lehetőség volt a tapasztalatszerzésre, így tudtuk felmérni reálisan, hogy nagyjából kiben mekkora potenciál rejlik. Vannak ígéretes játékosok köztük, azonban ez még nem elég, továbbra is kemény munka és hosszú út vár rájuk” – vázolta fel Valentin Suciu.

A Sepsi OSK pénteken 19 órától az éllovas Kolozsvári U-t látja vendégül a Szuperliga 21. fordulójának nyitómérkőzésén, amelyet magyarul is lehet majd nézni az M4 Sporton, illetve élőben követhető a Digi Sport 1 és Prima Sport 1 tévécsatornákon.

Ez lesz a piros-fehérek utolsó meccse idén, a háromszéki gárda játékosai egy rövid szünet után vissza is térnek Sepsiszentgyörgyre, január 3-án kezdik újra az edzéseket és a felkészülést a folytatásra, az új évben az első megmérettetésük 17-én lesz az Unirea Slobozia otthonában.

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 21. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Kolozsvári U Kolozsvári U
20
10
6
4
32-18
36
2
Bukaresti Dinamo Dinamo
20
9
8
3
30-19
35
3
FCSB FCSB
20
9
7
4
30-21
34
4
Universitatea Craiova U Craiova
20
8
8
4
31-21
32
5
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
20
8
8
4
33-24
32
6
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
20
8
5
7
28-23
29
7
Bukaresti Rapid Rapid
20
6
10
4
24-19
28
8
Petrolul Ploiești Petrolul
20
6
10
4
21-20
28
9
FC Hermannstadt Hermannstadt
20
7
4
9
24-32
25
10
Galaci Oțelul Oțelul
20
5
9
6
15-18
24
11
Konstancai Farul Farul
20
5
8
7
20-27
23
12
Aradi UTA UTA
20
5
7
8
20-24
22
13
Unirea Slobozia Slobozia
20
6
4
10
20-29
22
14
Jászvásári Poli Jászvásár
20
6
4
10
20-30
22
15
FC Botoșani Botoșani
20
4
6
10
17-27
18
16
Gloria Buzău Gloria
20
4
4
12
18-31
16
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Régi rivalizálás, nagy tét: Hargita–Kovászna megyék történelmi párharcai az osztályozón

A Hargita megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK szombaton hazai pályán kezdi meg a 3. Ligába jutásért vívott párharcot a Kovásznai Kárpátok ellen. A történelem és a statisztika egyaránt izgalmas csatát ígér.

Anderson Ceará mégsem lesz az FCSB játékosa – reagált az FK Csíkszereda elnöke

Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.

Székelyhon

Átlagfizetés Magyarországon és Romániában: összehasonlítottuk a legfrissebb adatokat

Kijöttek a friss, az idei áprilisi hónapra vonatkozó átlagfizetési adatok mind Magyarországon, mind pedig Romániában. Hasonlítsuk össze!

`
Krónika

„A magyarok is beszéljenek és írjanak románul”. Az anyanyelvhasználat ellen hergel egy AUR-os politikus

A magyar nyelv használata és a kétnyelvű feliratok ellen ágált egy videóban Lucian Mușat, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) Szilágy megyei parlamenti képviselője, a megyei pártszervezet elnöke.

Krónika

Tanasă most éppen nem a magyaroknak ment neki

Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.

Főtér

Száz nyestbőrrel a batyujában akart beutazni Romániába egy ukrán állampolgár – hírmix

Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.

Ez is érdekelheti

Még egy játékos érkezett Kecskemétről az FK Csíkszeredához

Újabb támadóval bővült az FK Csíkszereda kerete. A székelyföldi klub bejelentette, hogy szerződtette a 23 éves Czékus Ádámot, aki a magyar másodosztályú Kecskeméti TE együttesétől érkezett.

Hadnagy Attila: nehéz szezon vár ránk, lesz jövés-menés a csapatnál

Két hete kezdte el a felkészülést a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. A háromszékiek sportigazgatója szerint komoly kihívások várnak a csapatra az élvonalban, ráadásul a keret kialakítása még korántsem zárult le.

Lőtt lesgólt, szabályost is, nyert a Sepsi OSK az FK Csíkszereda ellen a székely erőfelmérőn

Az első felkészülési mérkőzését játszotta a Szuperliga 2026–2027-es idényére készülő Sepsi OSK és FK Csíkszereda. A szombat délelőtti összecsapáson mindkét vezetőedző számos játékosnak adott lehetőséget, végül pedig a háromszékiek arattak győzelmet.

Anderson Ceará mégsem lesz az FCSB játékosa – reagált az FK Csíkszereda elnöke

Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.

Eltűnnek a VAR-autók, gyorsabban hoz ítéletet a videóbíró

Új korszak kezdődik a román futballban: VAR-központtal és modernebb technológiával indul a labdarúgó Szuperliga soron következő idénye.

Jogellenes az 5+6-os szabály, nem alkalmazzák a Szuperligában

Az élvonalbeli fociklubokat arra kötelezték, hogy folyamatosan legalább öt, Romániában nevelkedett és a válogatottak számára bevethető játékost szerepeltessenek. Ez ellentétes az európai uniós joggal, ezért eltörölik.

A másodosztályból jöhet Anderson Ceará utódja a csíki együtteshez

Pár nappal ezelőtt vált hivatalossá, hogy az FK Csíkszereda megvált egyik legfontosabb játékosától, Anderson Cearától, aki az FCSB-nél folytatja pályafutását. Úgy tűnik azonban, hogy a Hargita megyei klub már dolgozik a brazil futballista pótlásán.

Egymással hangol a Szuperligára a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda

A közösségi oldalán jelentette be a Sepsi OSK, hogy a hétvégén lejátssza első felkészülési mérkőzését a 2026–2027-es labdarúgó Szuperliga-idény előtt. Az ellenfél nem más lesz, mint az FK Csíkszereda.

Szabó István: nem lehet erősebb a taktika, mint a csapat (videóval)

Néhány napja kezdte meg munkáját az FK Csíkszereda élén Szabó István, aki az első benyomásairól, a felkészülési programról, a keret helyzetéről és futballfilozófiájáról is beszélt a Székely Sportnak.

Újonc társától érkezik a Sepsi OSK friss szerzeménye

Bejelentette harmadik nyári igazolását a Sepsi OSK, az élvonalba visszajutott együttes szerződtette Doru Andreit, a másik újonc FC Voluntari középpályását.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!