Válaszoltak a kolozsvári gólra a csíki lányok

Dobos László 2021. április 18., 19:40

Nagy harcot hozott és 1–1-es döntetlennel zárult vasárnap délután az FK Csíkszereda–Kolozsvári Olimpia II. mérkőzés a női labdarúgó 2. Ligában.

Jó úton jár a két éve alakult csíkszeredai női futballcsapat Fotó: Pinti Attila

Hazai pályán, az Erőss Zsolt Aréna mellett műgyepes pályán fogadták a csíkiak a bajnok kolozsvári együttes farmcsapatát vasárnap délután.

A székelyföldi gárda védelmi hibáját kihasználva az első gólt a vendégek lőtték, de Albu László csapata a második félidőben hamar kiegyenlített, a 61. percben egy szabadrúgást követően a Bartalisnak legurított labdából gyönyörű találat született. A második játérészben az FK alakított ki több gólhelyzetet, de a győzelem nem jött össze.

A csíki együttesben kezdőként lépett pályára – és nagyon jól játszott – a mindössze 14 éves Szőke Eszter, aki ezen a meccsen mutatkozott be a második ligában.

Albu László, az FK Csíkszereda vezetőedzője: „Nagyon jó képességű csapattal játszottunk, hisz az első ligás Kolozsvár országos bajnok második számú együtteséről van szó. Kiegyensúlyozott volt az első félidő, de szünetben sikerült rendet rakni a fejekben és úgy érzem a második 45 percet már mi uraltuk.

Szerintem az 1–1-es végeredmény korrekt, mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, de a helyzeteket nem rúgtuk be. Örvendek, hogy amit edzésen gyakoroltunk, az visszaköszönt a pályán”.

Női labdarúgó 2. Liga, 2. csoport, 9. forduló:

FK Csíkszereda–Kolozsvári U Olimpia II. csapata 1–1 (0–1),
a hazai csapat gólszerzője Bartalis Barbara (61. perc).
FK Csíkszereda: Tankó Réka – Szentes Szabina, Simon Mónika, Boér Bíborka, Nyéki Anna, Albu Erika, Antal Anita, Szőke Eszter, Györgyicze Réka, Bartalis Barbara, Nagy Noémi. Játszott még: Szász Ildikó, Péter Alexandra és Dimény Hajnalka.

A csoport másik mérkőzésén: Marosvásárhelyi Ladies–Kolozsvári Olimpic Star 1–0 (0–0). A Szörényvári Atletic Drobeta csapata szabadnapos volt.