Hazai pályán, az Erőss Zsolt Aréna mellett műgyepes pályán fogadták a csíkiak a bajnok kolozsvári együttes farmcsapatát vasárnap délután.
A székelyföldi gárda védelmi hibáját kihasználva az első gólt a vendégek lőtték, de Albu László csapata a második félidőben hamar kiegyenlített, a 61. percben egy szabadrúgást követően a Bartalisnak legurított labdából gyönyörű találat született. A második játérészben az FK alakított ki több gólhelyzetet, de a győzelem nem jött össze.
A csíki együttesben kezdőként lépett pályára – és nagyon jól játszott – a mindössze 14 éves Szőke Eszter, aki ezen a meccsen mutatkozott be a második ligában.
Albu László, az FK Csíkszereda vezetőedzője: „Nagyon jó képességű csapattal játszottunk, hisz az első ligás Kolozsvár országos bajnok második számú együtteséről van szó. Kiegyensúlyozott volt az első félidő, de szünetben sikerült rendet rakni a fejekben és úgy érzem a második 45 percet már mi uraltuk.
Női labdarúgó 2. Liga, 2. csoport, 9. forduló:
FK Csíkszereda–Kolozsvári U Olimpia II. csapata 1–1 (0–1),
a hazai csapat gólszerzője Bartalis Barbara (61. perc).
FK Csíkszereda: Tankó Réka – Szentes Szabina, Simon Mónika, Boér Bíborka, Nyéki Anna, Albu Erika, Antal Anita, Szőke Eszter, Györgyicze Réka, Bartalis Barbara, Nagy Noémi. Játszott még: Szász Ildikó, Péter Alexandra és Dimény Hajnalka.
A csoport másik mérkőzésén: Marosvásárhelyi Ladies–Kolozsvári Olimpic Star 1–0 (0–0). A Szörényvári Atletic Drobeta csapata szabadnapos volt.
A csoport állása:
1. Marosvásárhelyi Ladies 8 7 1 0 32–8 22
2. Kolozsvár II. csapata 7 4 1 2 32–11 13
3. FK Csíkszereda 8 3 3 2 24–13 12
4. Kolozsvári Olimpic Star 7 2 1 4 17–9 7
5. Szörényvári A. Drobeta 8 0 0 8 1–65 0
Tovább tart az ünneplés a Sepsi OSK-nál, amely szombaton matematikailag is kiharcolta a visszajutást a Szuperligába. A sorsdöntő összecsapást követően a háromszékiek saját nevelésű játékosa, Batzula Hunor, valamint a gólgyáros, Ignacio Heras is értékelt.
A Sepsi OSK feljutásától hangos a magyar és a román sportsajtó, a híradások középpontjában a klub közismert elnöke, Diószegi László áll, aki nem tudta palástolni abbéli örömét, hogy másodszor is sikerült kiharcolni az élvonalbeli tagságot.
A fejlesztési minisztérium 2024-es kimutatása szerint Székelyföldön Borszék áll a legjobban a szegénységi index alapján, miközben több településen jóval nehezebbek a mindennapok. Az interaktív térkép a jelentős különbségeket is láthatóvá teszi.
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!