Vágott egy ötöst a Marosvásárhelyi SE, ketten osztoztak a gólokon

Horváth Bálint Ottó 2023. május 13., 21:48 utolsó módosítás: 2023. május 13., 21:51

Fölényesen nyerte meg a Marosújvári SK elleni kiszállását a Marosvásárhelyi SE, az 5–1-es győzelemnek köszönhetően átvette a vezetést a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának alsóházi rájátszásában.

A ghánai Clinton Osei mesterhármast szerzett Fotó: Haáz Vince

A kiesés elkerüléséért zajló küzdelemben győzelmi kényszerben lévő Fehér megyei csapat elleni szombati találkozón negyedórát követően a vásárhelyiek alakították ki az első nagy lehetőséget, Moldován lövése a kapufáról kipattant, Osei pedig berúgta, de lesen állt, így érvénytelenítették a találatát.

Veszélyesebben játszott a két alapjátékosát, Kulcsár Kornélt és Bebeto Lupulețet nélkülöző Marosvásárhelyi SE, amely a 25. percben szerezte meg a vezetést, Jorza és Gliga játszottak össze a tizenhatoson belül, és utóbbi védhetetlenül lőtt a hálóba. Rögtön válaszolhattak volna a hazaiak, távoli lövésnél Szántó szögletre mentett. Ezt leszámítva magabiztosan tartották az előnyüket a vendégek, akiknek újabb helyzeteik voltak, majd a 35. percben Osei kis szerencsével talált be, így a szünetben kettővel vezettek.

A ghánai légiós kevéssel a szünetet követően duplázott Gliga remek lekészítése után, ezzel Sütő Szilárd vezetőedző együttese lényegében eldöntötte a három pont sorsát. A marosújvári csapat hamar szépíthetett volna, szabadrúgásból a kapufát találták telibe, de aztán félórával a vége előtt Socaci góljával mégis csökkentették a hátrányukat. Ennél többre viszont nem futotta a részükről, ráadásul a vásárhelyieknek nagyobbnál nagyobb helyzeteik voltak.

Ezekből kettőt tudtak értékesíteni, hamar visszaállították a háromgólos különbséget, Jorza szerzett labdát az ellenfél térfelén, Oseinek készítette elő, aki belőtte a mesterhármast érő találatát, a végeredményt pedig a duplázó Gliga állította be.

Fölényes győzelmével a Marosvásárhelyi SE átvette a vezetést a 9-es csoport alsóházi rájátszásában a pénteken a Szászrégeni Avântul vendégeként 1–0-s vereséget szenvedett Gyulafehérvári CSU-tól, amellyel a következő fordulóban idegenben játszik, és biztossá vált, hogy a Marosújvári SK búcsúzik a harmadosztálytól.

Labdarúgó 3. Liga, 9-es csoport, rájátszás, alsóház, 8. forduló:

Marosújvári SK–Marosvásárhelyi SE 1–5 (0–2).

Gólszerzők: Socaci (56.), illetve Gliga (25., 87.), Osei (35., 48., 69.).
Marosvásárhelyi SE: Szántó – Barabás, Dumbrăvean (Circa, 46.), Csíki, Greu – Caliani, Jorza, (Bakó, 76.), Moldován, Borbély (Csala, 83.) – Gliga, Osei (Veress, 70.).