Meglepetésre a nyáron nem vállalta az élvonalban való szereplést a Székelyudvarhelyi Vasas Femina női futballcsapata, amely az anyagi fedezet hiánya és más okokra hivatkozva lépett vissza. A másodosztályban eddig két fordulót rendeztek, a Vasas Femina az első játéknapon 2–0-s vereséget szenvedett a Tulcea megyei Liceenii Topolog otthonában, majd hazai pályán 6–2-re legyőzte a Galaci Oțelul együttesét.
A Székelyudvarhelyi Vasas Femina csütörtökön jelentette be, hogy edzőváltás történt a csapatnál. „Örömmel tért vissza Vágó Attila! Tegnap már a régi-új vezetőedzővel, Vágó Attilával készült csapatunk, aki visszatért a Fraditól, ahol másodedzőként segíthette lánya, a játékos-edző Vágó Fanny munkáját” – számoltak be a klub közösségi oldalán.
Vágó Attila 2021 őszén közös megegyezéssel távozott a székelyudvarhelyi klubtól, hiszen a zöld-fehérek ajánlata „visszautasíthatatlan” volt.
„Igaz, ez a búcsú nem volt teljes. A kapocs ezt követően is megmaradt közöttünk, hisz szinte havonta lejárt hozzánk, rendszeresen konzultáltunk, és bár fizikailag ritkábban tartózkodott Udvarhelyen, szakmai igazgatóként továbbra is jelen volt a klub életében, még akkor is, ha anno az előszeretettel fricskázó »keleti szomszédainknak« ez nem nagyon tetszett” – nyilatkozta László Béla klubelnök.
A Fradival az apa-lánya edzőpáros két bajnoki címet nyert, a legutóbbit pontveszteség nélkül, 24 győztes mérkőzéssel, 158 szerzett és mindössze 10 kapott góllal, ezek mind rekordok a klub történetében.
Nemrég azonban edzői csere volt a Fradinál, és bár Fanny játékosként folytathatta, inkább az eligazolás mellett döntött, ilyen körülmények között pedig Vágó Attila sem kívánt maradni a bajnoki címvédőnél. „Nagy megtiszteltetés volt, hogy a Fradinál dolgozhattam és ilyen sikereket érhettünk el, mindent köszönök nekik. Barátsággal váltunk el, és hát az élet megy tovább, visszajöttem oda, ahonnan korábban elengedtek” – mondta Vágó Attila.
Székely János, aki Vágótól vette át a csapat irányítását, a jövőben másodedzőként segíti a mester munkáját.
Megtudtuk, hogy a cél továbbra is a másodosztályú bajnoki cím megszerzése, bár ehhez jól jönne némi erősítés is, amire a télnél hamarabb nem kerülhet sor.
„Hét mérkőzésünk maradt az őszi idényre, és ide nem fér bele két-három vereség.
– fogalmazott a régi-új vezetőedző.
Vágó Attila egy rövid ideig, 2017-ben az FK Csíkszereda férfi csapatának is volt a vezetőedzője.
A Székelyudvarhelyi Vasas Femina a labdarúgó 2. Liga harmadik fordulójában vasárnap, október 1-én 14 órától a CN Nicu Gane Fălticeni csapatának otthonában vendégszerepel, majd október 4-én Tatrangra utazik, ahol a Brassói Colțea ellen játszik Román Kupa-mérkőzést.
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.
Erős érzelmeket váltott ki az erdélyi magyarok körében a magyarországi választás eredménye, sokan csalódottak, mások örülnek. Nekünk mindannyiukat meg kell értenünk, mert nincs két erdélyi magyar társadalom – hangoztatta Kelemen Hunor.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!