A Kolozsvári U Olimpia – számára tét nélküli mérkőzésen – legyőzte a Temesvár csapatát, és ezzel „segítséget” nyújtott a csíkiaknak. Az FK Csíkszereda a felsőházi rájátszás utolsó mérkőzésén, hazai pályán, szombaton, május 25-én le kell győzze a kolozsváriakat, és akkor biztosan bronzérmes lesz.
Érdekesség, hogy a csíki és a kolozsvári női futballcsapat a június 8-ára tervezett Román Kupa döntőjében is megmérkőzik.
| 2024. 05. 18. 12:30 | Konstancai Farul (nők) Farul | FK Csíkszereda (nők) FK Csíkszereda | 1-0 |
| 2024. 05. 19. 12:30 | Kolozsvári U Olimpia Olimpia | Temesvári Poli (nők) Temesvári Poli (nők) | 4-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Konstancai Farul (nők) Farul | 11 | 8 | 2 | 1 | 18-8 | 52 |
2 | Kolozsvári U Olimpia Olimpia | 11 | 6 | 2 | 3 | 18-8 | 46 |
3 | FK Csíkszereda (nők) FK Csíkszereda | 11 | 4 | 2 | 5 | 13-19 | 38 |
4 | Temesvári Poli (nők) Temesvári Poli (nők) | 11 | 1 | 0 | 10 | 9-23 | 38 |
Az utolsó forduló (május 25.) programja: FK Csíkszereda–Kolozsvári U Olimpia és Temesvári Poli–Konstancai Farul.
Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.
A legújabb részben szó esik a magyar válogatott kudarcáról, a román sportsajtó kárörvendő hangneméről, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK fontos mérkőzéseiről, a GYHK nemzetközi szerepléséről és Kerekes Éva kézilabda-karrierjének alakulásáról is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
A koalíció úgy döntött, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja a fizetésük 70 százaléka lesz – jelentette be Kelemen Hunor, az RMDSZ elöke kedden.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!