Újra lengyel csapattal gyakorolt az FK Csíkszereda, ezúttal vereség lett a vége

Dobos László 2024. február 09., 20:09 utolsó módosítás: 2024. február 09., 22:12

Lejátszotta negyedik felkészülési mérkőzését Törökországban az FK Csíkszereda. A Beleken edzőtáborozó székelyföldi együttes pénteken délután a Podbeskidzie Bielsko-Biała csapatától kapott ki három góllal.

Az egyenlítés összejött, de hamar újra hátrányba került az FK Fotó: FK Csíkszereda

A lengyel csapat már az 5. percben megszerezte a vezetést, amikor Abate erőszakossága gólt eredményezett (0–1). Az első félidő közepéhez közeledve kiegyenlített az FK: Rónai szerzett labdát a félpályánál, remekül játszotta meg a jobb oldalon Babatit, aki húsz méterről elemi erővel a jobb felső sarokba lőtt (1–1).

Fotó: FK Csíkszereda

A 28. percben bekövetkezett a legnagyobb csíki baki: Anderson Santos könnyelműen hátrarúgott labdáját elcsípte Abate, a kameruni támadó előbb kicselezte Karácsony kapust, majd önzetlenül Marco Torora hagyta a kegyelemdöfést (1–2). Ráadásul, a szünet előtt jött az újabb hideg zuhany: Marco Toro balról, jó ütemben középre passzolt, ahol Banaszewski tíz méterről a hálóba vágta (1–3).

Aztán a 64. percben negyedszer is betalált a lengyel alakulat: Szőke hibája után ismét Banaszewski volt eredményes, aki felavatta a Karácsonyt váltó Simon kapust (1–4).

A szünetben beálló csíki fiataloknak a törökországi edzőtáborban ez volt az utolsó mérkőzésük. Szombaton hajnalban Bécs érintésével Dunaszerdahely felé veszik az irányt, és csatlakoznak a Felvidéken edzőtáborozó FK korosztályos csapatához.

Labdarúgó felkészülési mérkőzés:

FK Csíkszereda–Podbeskidzie Bielsko-Biała (lengyel) 1–4 (1–3).

Gólszerzők: Babati (20. perc), illetve Abate (5.), Marco Toro (28.), Banaszewski (39. és 64.).
FK Csíkszereda: Karácsony Márk (Simon Máté, a 60. perctől) – Pintér Bence (Dezamits Dominik, 46.), Gergely Botond (Szőke Lénárd, 46.), Csürös Attila (Apró Claudiu, 73.), Salvatore Marrone (Peter Gál-Andrezly, 73.), Anderson Santos (Bakos Ervin, 73.), Szondi Botond, Nistor Ákos (Bödő Efraim, 46.), Babati Benjamin (Letzki Norbert, 46.), Makrai Gábor (László Norbert, 46.), Rónai Róbert (Jakab Krisztián, 46.). Vezetőedző: Ilyés Róbert.

Ez volt az FK Csíkszereda idei hatodik felkészülési találkozója. Otthoni környezetben 7–0-ra legyőzték a harmadik ligás Székelyudvarhelyi FC-t, majd 1–1-es döntetlent játszottak az NB III-as Bicskével. A törökországi edzőtáborban 3–0-ra nyertek a bolgár második vonalban szereplő Dobrudzsa Dobrics ellen, 3–0-ra kikaptak a magyar harmadosztályú Debreceni VSC II-től, majd 3–2-re felülmúlták a lengyel második ligás bajnokság éllovasát, az Arka Gdynia együttesét.

Ki volt, honnan jött az FK Csíkszereda lengyel ellenfele?

Bielsko-Biała város Dél-Lengyelországban, a Grodzki járásban, a Sziléziai vajdaságban. A város korábban két település, Bielsko és Biała fúziójával jött létre 1951-ben. Fele Sziléziához, fele pedig Kis-Lengyelországhoz tartozik.

A lengyel másodosztályban szereplő Podbeskidzie Bielsko-Biała futballcsapata az őszi idény után a 18 csapatos mezőny utolsó előtti helyén áll. A gárda a közelmúltban szebb időket is megélt, 2011 és 2016 között tartósabban, legutóbb egyetlen idényben (2019/2020) szerepelt a lengyel élvonalban.