Évtizedeken át a román élvonalbeli bajnokság rangadójának számítottak a Rapid–Petrolul összecsapások, most azonban mindkét együttes a második ligában vergődik.
Jó iramú játékot hozott az első félidő, mindkét kapunál voltak gólhelyzetek, de az egyetlen találatot a házigazdák érték el. A 7. percben egy jobb oldali beívelésre Vasile Buhăescu érkezett jó ütemben, és mintegy öt méterről a felső léc alá lőtte a labdát (1–0).
Kiegyensúlyozott volt a játék a második negyvenöt percben, amelyben gólt újra a házigazdák szereztek. A hosszabbítás első percében Buhăescu tört be jobb oldalon a tizenhatos területére, a laposan beívelt labdát pedig a pár perce beállt osztrák idegenlégiós, Manuel Botic kapásból a jobb alsó sarokba bombázta (2–0).
A Petrolul győzelmének köszönhetően feljött a dobogósok közelébe, a Rapid pedig a 13. helyen maradt.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!