Hirdetés

Újabb kiütés, tovább tart a Sepsi OSK mélyrepülése

Januárban a Sepsi OSK magabiztosan nyert Galac ellen. Péntek este viszont rá sem lehetett ismerni a csapatra. Korábbi felvétel
Fotó: Pinti Attila

2025. április 25., 23:09

Hol van a gödör alja? – tehetik fel a kérdést a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK szurkolói, miután kedvenceik újabb súlyos vereséget szenvedtek el a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában, a Galaci Oțelul játszi könnyedséggel vitte el a pontokat.

2025. április 25., 23:09

A meccs előtti szurkolói toborzás hatékonynak bizonyult, a kezdő sípszó előtt fél órával még hosszú sorok kígyóztak a beléptető kapuknál. A forduló nyitómeccsén a háromszékieknek kedvező eredmény született, döntetlennel ért véget az Unirea Slobozia–Jászvásári Poli mérkőzés, a kieső helyen álló Ialomița megyeiek nem tudták jelentősen csökkenteni hátrányukat a Sepsivel szemben.

Jó hangulat uralkodott a Sepsi OSK Arénában, a galaciak sem jöttek egyedül, a vendégszektorban mintegy ötven szurkolójuk kapott helyet. Eseménytelenül indult a meccs, egészen a 8. percig, amikor Mino Sota húsz méterről leadott lövéssel tette próbára Dur-Bozoancát.

Hirdetés

A vendégek pedig góllal válaszoltak, gyakorlatilag a semmiből találtak be. A Sepsi védelme nem állt a helyzet magaslatán egy előre rúgott labdánál, egymást zavarta Oteliță és Dumitrescu, utóbbi rosszul fejelt bele, a játékszer így a tizenhatos felé repült: a vendégektől Maciel hamarabb érkezett, elrúgta Niczuly előtt – a kapufára, ütköztek, tizenegyes!

A büntetőt Teles magabiztosan gurította a kapuba.

A gól nagyon megfogta a hazaiak játékát, nem tudták átvinni a labdát a középpályán, körülményesek és sokszor tanácstalanok voltak a játékosok, három-négy passznál többet nem tudtak összekötni. Így nem csoda, hogy az újabb lehetőség is a vendégeké volt, Teles tört előre, senki sem támadta meg, így volt ideje rákészülni a lövésére, amit Niczuly szögletre tolt.

A Sepsi játéka nem javult fel, a 33. percben pedig még nehezebb helyzetbe került,

Teles lövése nem sikerült a legjobbra, de Tănasă még bele tudott pöckölni a labdába, amit így nem tudott védeni Niczuly.

A galaciak második gólja elhallgattatta az addig aktívan éneklő Székely Légiót is,
a háromszékiek szurkolói addig megállás nélkül biztatták a csapatot. A kispadon Dorinel Munteanu is tanácstalanul nézte tanítványai produkcióját,

akik hit nélkül fociztak, sokszor pedig olyan megoldást választottak, hogy az átlag szurkoló csak fogta utána a fejét.

Az első félidei produkció láttán elkönyvelhető volt, hogy ide csoda kell, hogy talpra álljon a Sepsi, viszont amíg az öltözőbe vonultak a játékosok, azért szólt nekik a „Mindent bele!” bátorítás.

Egyre nehezebb helyzetbe kerül a háromszéki együttes. Korábbi felvétel •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Egyre nehezebb helyzetbe kerül a háromszéki együttes. Korábbi felvétel
Fotó: Pinti Attila

Kettőt cserélt Munteanu a szünetben, Neskovics és Drăghiceanu érkezett Mailat és a csapatkapitányi karszalagot addig viselő Matei helyett.

Rögtön az elején jött egy újabb nagy galaci lehetőség, Bicfalvi centikkel maradt le egy beadásról, estében Dumitrescut is elakasztotta, aki így nekiesett a kapufának, de szerencsére tudta folytatni a játékot.

A hazai hibákat követően, mivel továbbra is bőven volt belőlük, már nem a biztatás, hanem a füttyszó érkezett a lelátókról.

Továbbra sem látszott a Sepsin, mit akar játszani, a veszély minden szinten hiányzott a játékából, Bálint László György együttese pedig sziporkázott, a 62. percben szinte eldöntötte a találkozót: Bicfalvi csukafejesét Niczuly mentette bravúrral szögletre, a pontrúgást követően pedig ismét nem figyeltek az Oroszországból a téli szünetben hazatért veterán támadóra, akinek újabb fejesét Niczuly a kapufára tolta, életben tartva csapatát.

A 66. percben újabb két friss ember állt be a Sepsinél, érkezett Babunski és Kallaku is. A sok csere pedig megzavarta a pályán lévőket is, akik így nem tudták, ki hol kell álljon. A szurkolók viszont nem hagyták abba, hangjuk is visszajött a 71. percben, amikor egy újabb Sepsi lehetőséget jegyezhettünk fel, Kallaku fejese tévesztett kevéssel célt.

És amikor kezdett kissé éledezni a Sepsi támadógépezete – Haruțnak volt egy egészséges, de pontatlan lövése, Galac eldöntötte a meccset, Tănasă senkitől sem zavartatva csavart a kapuba.

Hatalmas füttykoncert következett, a hazai nézők nagy része pedig felállt s elindult haza.

Ez volt a Sepsi ötödik veresége az alsóházban – a legutóbbi hét találkozóján a hatodik, és egyelőre nem látszik, hogyan, miként tudna ebből a helyzetből talpra állni, a játékosok nagyja már fordulók óta jóval a tudása alatt játszik.

Február végén még az volt a kérdés, hogy bejut-e a felsőházi rájátszásba a csapat, most viszont a kiesés szele rendesen megcsapta a háromszékieket. Egy hét múlva folytatás, ami egyáltalán nem ígérkezik könnyűnek, a Jászvásári Polihoz látogat a Sepsi OSK.

A Galaci Oțelul pedig átvette a vezetést az alsóházban, Bálint László György irányításával zsinórban ötödik meccsét nyerte meg a Duna-parti gárda, úgy, hogy ezeken egyetlen gólt sem kapott.

Labdarúgó Szuperliga, alsóházi rájátszás, 6. forduló
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Galaci Oțelul 0–3 (0–2),
gólszerzők Teles (11. – 11-esből), Tănasă (33., 79.)
Sepsi: Niczuly – Oteliţă, Ninaj, Haruţ, Dumitrescu – C. Matei (Neskovics, a szünetben), Mino Sota, Skorup (El Sawy, 51.) – M. Coman (Babunski, 66.), Oberlin (Kallaku, 66.), Mailat (Drăghiceanu, a szünetben). Vezetőedző: Dorinel Munteanu.
Oţelul: Dur Bozoancă – Zselev, Cisse, Stefanovic, Gomes – Bourard (Roșu, 75.), Lameira, Teles (Cojocaru, 88.) – Maciel (Angha, 88.), Bicfalvi (Plaza, 81.), A. Tănasă (Hofman, 82.). Vezetőedző: Bálint László György.

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alsóházi rájátszás, 6. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alsóházi rájátszás

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK: 21 ponttal kezdte a rájátszást
FC Hermannstadt: 21 ponttal kezdte a rájátszást
Petrolul Ploiești: 20 ponttal kezdte a rájátszást
Konstancai Farul: 18 ponttal kezdte a rájátszást
Aradi UTA: 17 ponttal kezdte a rájátszást
Galaci Oțelul: 16 ponttal kezdte a rájátszást
FC Botoșani: 16 ponttal kezdte a rájátszást
Jászvásári Poli: 16 ponttal kezdte a rájátszást
Unirea Slobozia: 13 ponttal kezdte a rájátszást
Gloria Buzău: 10 ponttal kezdte a rájátszást
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Megdobták Kovács Istvánt és a magyarokat gyalázták a Dinamo ultrái

Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közotti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.

Drasztikus eltiltást is kaphat a Sepsi OSK volt edzője a kolozsvári balhé után

A Kolozsvári CFR 3–2-es győzelmet aratott az U elleni városi rangadón, ám a mérkőzés utóélete beárnyékolta a futballt. Cristiano Bergodi lefújás utáni viselkedése komoly botrányt kavart, az ügynek pedig súlyos fegyelmi következményei lehetnek.

Székelyhon

Luxusautók frontális ütközése: egy üzletember életét vesztette, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba

Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.

`
Krónika

Tánczos elárulta, mikor gondolkodik el az RMDSZ a kormányból való kilépésen

Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.

Krónika

Drónnal vadásznának Orbán Viktorra az Ukrajnával kapcsolatos kijelentése miatt

Felerősödtek a magyarellenes hangok az ukrán médiában a hétvégén, miután a miniszterelnök szombaton kijelentette: amíg Ukrajna azt követeli Brüsszeltől, hogy válassza le az országot az olcsó orosz energiáról, addig Ukrajna Magyarország ellensége.

Főtér

Az e-személyivel rendelkezők ingyen utaznak a tömegközlekedésen, mert az ellenőrök tehetetlenek

És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.

Ez is érdekelheti

Az FK Csíkszereda gólvágója és kapusa is a forduló legjobbjai között

Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) a székelyföldi együttes két játékosát is beválasztotta az alapszakasz 26. fordulójának csapatába.

Megdobták Kovács Istvánt és a magyarokat gyalázták a Dinamo ultrái

Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közotti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.

Drasztikus eltiltást is kaphat a Sepsi OSK volt edzője a kolozsvári balhé után

A Kolozsvári CFR 3–2-es győzelmet aratott az U elleni városi rangadón, ám a mérkőzés utóélete beárnyékolta a futballt. Cristiano Bergodi lefújás utáni viselkedése komoly botrányt kavart, az ügynek pedig súlyos fegyelmi következményei lehetnek.

Botrányosan és a CFR győzelmével ért véget a kolozsvári derbi (videóval)

Öt gól, hatalmas védelmi hibák, 3–2-es CFR siker és lefújás utáni óriási balhé – röviden így lehet összefoglalni a kolozsvári rangadót a labdarúgó Szuperliga 26. fordulójában.

Ilyés Róbert: amikor Andersonnak kedve van futballozni, megállíthatatlan

Látványos brazil megmozdulásokkal és fegyelmezett védekezéssel aratott 2–0-s győzelmet az FK Csíkszereda az Aradi UTA ellen. A lefújást követően a vezetőedzők és a főszereplők is megosztották gondolataikat a mérkőzésről.

Brazil varázslattal legyűrte az aradiakat az FK Csíkszereda (videóval)

A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.

Extra teljesítményre van szükség az FK játékosaitól az UTA ellen

Hét nap alatt harmadik mérkőzésére készül az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, szombaton délután hazai pályán az Aradi UTÁ-t fogadják. Ilyés Róbert vezetőedző extra teljesítményre számít a játékosaitól.

Követte két testvérét, Tajti Mátyás csatlakozott az FK Csíkszeredához

Nyolcadik új igazolását jelentette be péntek délután közösségi médiás felületén az FK Csíkszereda: a támadó középpályásként bevethető Tajti Mátyás a magyar élvonalbeli Újpest FC-től csatlakozott a piros-feketék szuperligás keretéhez.

Még öt forduló, nyolc csapat harcol a három felsőházi helyért

Mindössze öt játéknap maradt hátra a labdarúgó Szuperliga alapszakaszából. Idegfeszítő hajrá körvonalazódik, nyolc csapat versenyez három felsőházi helyért. A különbségek minimálisak, mindenki számolgat.

Temeti a sportsajtó a Metaloglobust az FK Csíkszeredától elszenvedett csapás után

Nem generált túl nagy sajtóvisszhangot a labdarúgó Szuperliga két újoncának összecsapása, amelynek során az FK Csíkszereda legyőzte a sereghajtó Metaloglobust, és második idegenbeli győzelme után a 13. helyre ugrott a tabellán.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!