Újabb döntetlent játszott az FK Csíkszereda Törökországban

Székely Sport 2022. február 04., 14:42 utolsó módosítás: 2022. február 04., 14:47

Lejátszotta a második felkészülési mérkőzését az FK Csíkszereda a törökországi edzőtáborban, pénteken 1–1-es döntetlent ért el a Dinamo Moszkva II. ellen.

Fotó: Sütő Nóra

Csütörtökön a rossz időjárás miatt elhalasztották, pénteken viszont bepótolták a találkozót, a két együttes ezúttal verőfényes napsütésben lépett pályára.

A csíkszeredai csapat jól kezdte a mérkőzést, és a 26. percben Veregut révén meg is szerezte a vezetést. Az oroszok nagyot hajráztak, a 90. percben gyönyörű szólógóllal egyenlítettek ki, miután sem a középpályások, sem a védelem nem tudta útját állni a moszkvai csapat játékosának.

Az FK szakmai stábja megszokott módon ezúttal is más-más felállásban küldte pályára a csapatot.

„Természetesen a fáradtság kezd összegyűlni, sőt szombaton két meccsünk is lesz, ezért talán jobb is, hogy csütörtökön délután pihent a csapat. A felkészülési körülményekkel nincs gond, a pályák is rendben vannak, az idő is jó volt eddig, reméljük a folytatás is hasonló lesz” – mondta Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője.

Az FK Csíkszereda korábban szintén 1–1-es döntetlent játszott az orosz másodosztályú FC Metallurg Lipeck csapatával. A székelyföldiek szombaton délelőtt az ukrán FC Vorskla Poltava U20-as gárdájával találkoznak, délután pedig a grúz első osztályban szereplő FC Samgurali lesz az ellenfele.

Labdarúgás, felkészülési mérkőzés, Antalya, Törökország):
FK Csíkszereda–Dinamo Moszkva II. 1–1 (1–0).
Az FK gólszerzője: Veregut (26.).
FK Csíkszereda felállása, 1. félidő: Gyenge – Takács, Veregut, Berkeczi, Csiszer – Bara, El-Sawy, Ivanovici – Rodrigo, Jelena, Barabás; 2. félidő: Bartók – Precup, Gergely, Apró, Vita – Csürös, Kovács, Bujdosó – Tajti, Mészáros, Sándor.