Letudta első tesztmeccsét az FK Csíkszereda a törökországi edzőtáborban

Dobos László 2022. február 01., 10:06 utolsó módosítás: 2022. február 01., 10:07

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a Törökországban edzőtáborozó FK Csíkszereda labdarúgó csapata. A 2. Liga február végi folytatására készülő székelyföldi együttes az orosz Lipeck gárdájával játszott döntetlent.

Még várnak újabb találkozók a székelyföldiekre Fotó: Forrás: FK Csíkszereda

Valentin Suciu és Bajkó Barna edzők együttesének első ellenfele a törökországi Antalyában zajló edzőtáborban az orosz másodosztályban szereplő FC Metallurg együttese volt.

„Az edzőpáros félidőben teljes csapatot cserélt, így szinte mindenki lehetőséget kapott a bizonyításra, kivéve Mészárost, Bujdosót, El-Sawyt, Sándort, Precupot, Tajtit és Vereguțot, akik a meccs napján csak edzéseket végeztek” – olvasható a csíki klub közösségi oldalán.

Ez volt az FK Csíkszereda harmadik felkészülési mérkőzése 2022-ben. A törökországi edzőtábort megelőzően a csíkiak hazai pályán 4–1-re nyertek a klub U19-es csapata ellen, majd 4–2-re győztek a a 3. Liga 5. csoportjának éllovasa, a Székelyudvarhelyi FC elleni mérkőzésen. A tervek szerint az FK következő mérkőzése a törökországi edzőtáborban szerdán a Dinamo Moszkva II. csapata ellen lesz.

Fotó: Forrás: FK Csíkszereda

A 2. ligás román bajnokság február utolsó hétvégéjén folytatódik, amikor az FK Csíkszereda a Dési Unirea együttesét látja vendégül.

Labdarúgó felkészülési mérkőzés:

FK Csíkszereda–Lipecki FC Metallurg 1–1 (0–1),
az erdélyi csapat gólszerzője Sargis Metoyan volt a 47. percben.
Az FK Csíkszereda kezdőcsapata: Gyenge – Csiszer, Kelemen, Berkeczi, Vita, Bara, Szondi, Ivanovici, Rodrigo, Barabás, Jelena. A második félidőben pályára lépő csapata: Moga – Takács, Gergely, Apró, Marrone, Csürös, Dzsebari, Kovács, Gál-Andrezly, Schieb, Sargis.