A korábbi válogatott játékos öt évig érvényes szerződést kötött a szövetséggel, legfőbb célkitűzésének azt jelölték meg, hogy kivezesse a női nemzeti együttest a 2025-ös Európa-bajnokságra. Cristian Dulca rövid távú célja a csapatjáték minőségének javítása annak érdekében, hogy minél jobb helyen végezzenek a 2023-as világbajnokság selejtezőjében.
„Ez a tisztség új kihívást jelent számomra, köszönöm a Román Labdarúgó-szövetségnek a belém vetett bizalmat.
– nyilatkozta kinevezése után az új szövetségi kapitány.
A szövetség elnöke, Răzvan Burleanu úgy fogalmazott, elérkezett az idő, hogy a román női labdarúgás egy új szakaszba lépjen, amely az utóbbi években jelentős fejlődésen ment keresztül a klubok és a játékosok számának növekedésének köszönhetően.
– közölte Burleanu.
Edzői pályafutása során a 48 éves Cristian Dulca az FC Vaslui-t, a Kolozsvári Universitateát, a Delta Tulceát, a Medgyesi Gaz Metant és a Petrozsényi Jiult irányította, illetve 2015 és 2018 között a román ifjúsági, U21-es válogatott szövetségi kapitánya volt.
A magyarországi politikai fordulat hírére a Sepsi OSK és FK Csíkszereda vezetői tiszta vizet öntöttek a pohárba klubjaik jövőjét illetően. A klubvezetők a stabilitásra hivatkozva igyekeznek megnyugtatni a szurkolókat.
Megható pillanatokkal és nosztalgikus játékkal találkozott újra a csíki hoki egyik aranygenerációja. Az 1975–1976-os születésű játékosok nemcsak a múltat idézték fel, hanem elhunyt társaik előtt is tisztelegtek.
Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.
Közzétette a magyarországi parlamenti választás első hivatalos részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda (NVI). A szavazatok magas feldolgozottságánál a Tisza Párt vezet a Fidesz előtt, a Mi Hazánknak van még esélye bejutni az Országgyűlésbe.
Nem kommentálta Donald Trump amerikai elnök a magyarországi országgyűlési választások eredményét, amely szerint közeli szövetségese, Orbán Viktor alulmaradt a kétharmados győzelmet arató Magyar Péter vezette Tisza Párttal szemben.
Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!