A marosvásárhelyi együttes akárcsak tavaly, a mögöttünk hagyott idényben is a második helyen végzett a 3. Liga 9-es csoportjának alsóházi rájátszásában, azaz összesítésben a hatodik pozíciót szerezte meg a bajnokságban.
A csapat teljesítménye ebben az évben elmaradt a várakozásoktól, így a bajnokság múlt hétvégi lezárásával Sepsi László klubtulajdonos és Mészáros Alpár szakmai igazgató közösen úgy határozott, hogy megválnak Flavius Sabău vezetőedzőtől.
A Székely Sport megkeresésére Mészáros Alpár úgy nyilatkozott, hogy két oka volt a szakvezető távozásának.
A remek tavalyi évzárás után a tavaszi szezon elején megvolt a lehetőség arra, hogy bejussunk a felsőházi rájátszásba, de az alapszakaszból hátra maradt három mérkőzésen egyszer kikaptunk az éllovastól és két döntetlent játszottunk két nagyon gyenge csapat ellen. Így ez végül nem sikerült, majd azt szerettük volna, hogy nyerjük meg az alsóházat, de ez sem jött össze, a második helyen végeztünk, tíz pontos hátrányban a Gyulafehérvári Unirea mögött.
A másik dolog az, hogy csak UEFA B licences edzői képesítéssel rendelkezik, és
– fogalmazott Mészáros Alpár.
A kolozsvári származású szakember kifejtette, hogy Flavius Sabău szabad kezet kapott minden téren, ám nem sikerült beváltania a hozzá fűzött reményeket. „A vezetőségnek más elképzelései voltak abból a szempontból, hogyan kellene kinézzen egy olyan csapat, amely játékosainak átlagon feletti fizetése van.
– jegyezte meg a Székely Sportnak a Marosvásárhelyi SE szakmai igazgatója.
Mészáros Alpár rámutatott arra is, hogy ez a bajnokság az első hét fordulóban úszott el, hiszen borzasztóan kezdték a szezont és a csapat egy ponttal állt a tabellán. Ezt követően távozott a magyarországi Sütő Szilárd vezetőedző, valamint érkezett ő a klubhoz szakmai igazgatónak.
Utána viszont nagyon nehéz volt visszaszerezni azokat a pontokat, amiket elveszítettek az első hét mérkőzésen,
és bár volt egy nagyon jó sorozatuk, aminek köszönhetően feltornászták magukat az ötödik helyre, ezzel nagy esélyük volt bejutni a playoffba, ezt viszont mégsem sikerült elérni.
Ami az új vezetőedző kilétét illeti, Mészáros Alpár közölte, vannak kiszemeltek, több név szerepel a listán, és a vezetőséggel közösen eldöntik, hogy kit szerződtetnek, illetve hosszabb távra, nem csak egy évre terveznek a szakvezetővel.
Mint megtudtuk, komoly változások lesznek a játékoskeretben is,
a szakmai igazgató elmondása szerint a labdarúgók nagyjából ötven százaléka távozik,
és a tapasztaltabbak mellett több fiatal leigazolására van szükség, mivel meg kell feleljenek az ifjúsági szabálynak.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvár | 10 | 8 | 1 | 1 | 24-10 | 54 |
2 | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | 10 | 6 | 1 | 3 | 23-11 | 44 |
3 | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsir | 10 | 4 | 3 | 3 | 19-21 | 39 |
4 | Szászrégeni Avântul Szászrégen | 10 | 3 | 3 | 4 | 19-18 | 27 |
5 | Kolozsvári Viitorul Kolozsvári Viitorul | 10 | 3 | 0 | 7 | 11-22 | 16 |
6 | Alsógáldi Industria Alsógáld | 10 | 1 | 2 | 7 | 9-23 | 15 |
Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.
Az átlagnézőszámokat tekintve az előkelő harmadik helyen áll a Marosvásárhelyi ASA, amelynek mérkőzéseire többen látogatnak ki, mint a Sepsi OSK találkozóira a labdarúgó 2. Ligában.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.
Tiltással nem megy, ezért szabályozással és jó példával kell óvnunk gyermekeinket a digitális világ csapdáitól. Erről szólt az előadás, amelyet Mircea Miclea pszichológus, akadémikus, volt tanügyminiszter tartott a tordaszentlászlói református templomban.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!