Udvarhely–Csík párharc az U15-ös lánybajnokságban

Dobos László 2021. június 04., 15:20 utolsó módosítás: 2021. június 04., 15:23

Döntetlennel zárult az U15-os korosztály számára kiírt női labdarúgó-bajnokság csoportkörének Hargita megyei rangadója. Az FK Csíkszereda és a Székelyudvarhelyi Vasas Femina lánycsapata 1–1-es döntetlent játszott az Erőss Zsolt Aréna melletti műgyepes pályán.

Nagy harcot hozott a székely rangadó Fotó: Veres Nándor

A pénteki találkozón a vendég udvarhelyi alakulat már az első félidő elején megszerezte a vezetést, a 2×35 perces találkozón a házigazdák pedig az 55. percben egyenlítettek.

A hajrában a házigazdák álltak közelebb a gőzelemhez, két kapufát is rúgtak, az eredmény azonban nem változott, az udvarhelyi lányok értékes döntetlennel távozhattak.

Női U15-ös korosztályú labdarúgó-bajnokság, alapszakasz, 1. csoport, 2. forduló:
FK Csíkszereda–Székelyudvarhelyi Vasas Femina 1–1 (0–1).
Gólszerzők: Ana Creangă (55. perc), illetve Gáspár Hajnalka (7.).

A csoport további eredményei: Marosvásárhelyi VSK–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 3–1, Sepsi OSK–Vasas Femina 2–3 és Marosvásárhelyi VSK–FK Csíkszereda 0–10.

Az állás: 1. FK Csíkszereda 4 pont (11–1), 2. Székelyudvarhelyi Vasas Femna 4 (4–3), 3. Marosvásárhelyi VSK 3 (3–11), 4. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0 (3–6).

A csoport zárófordulójának (szombat, június 5.) programja: 12 órától FK Csíkszereda–Sepsi OSK, 16 órától pedig Vasas Femina–Marosvásárhelyi VSK.

Az U15-ös lánybajnokságba 31 csapat nevezett be, az alapszakaszban pedig hét csoportban zajlanak a küzdelmek.

Minden csoportból az első helyezett jut tovább, de a legjobb csoportmásodik is bekerül a legjobb nyolc közé.