Udvarhely körzeti: az A csoportban a hazaiak, a B-ben a vendégek örültek az utolsó őszi fordulóban

Székely Sport 2023. november 21., 13:32

Érdekesen alakultak a meccsek az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban, míg az A csoportban öt hazai győzelem és egy döntetlen született, addig a B-ben három vendégsiker mellett hármon pontosztozkodás történt a hétvégén rendezett utolsó őszi játéknapon.

Kobátfalva meglepetésre legyőzte Nagygalambfalvát Fotó: László Ildikó

Az idei utolsó fordulóban az újonc Betfalva két góllal legyőzte Felsőboldogfalvát és kilenc pontra nőtt az előnye az A csoport élén, mivel Homoródszentpál szabadnapos volt. A második helyre így a Bögöz ellen 3–0-s sikert aratott Oklánd jött fel. A forduló rangadóján Szentábrahám és Farcád fordulatos, 3–3-as döntetlent játszott egymással. A vendégek negyedórát követően már két góllal vezettek, aztán a hajrában ismét náluk volt az előny, Szentábrahámnak viszont sikerült egy pontot otthon tartania.

Fotó: László Ildikó

A B csoportban az éllovas Székelyvarság megdolgozott a sikerért, hátrányból fordítva nyert 5–2-re Zetelakán, így az élen tölti a téli szünetet. Tartja vele a lépést Malomfalva, amely ugyancsak háromgólos sikert aratott Alsósófalván. A 13. forduló rangadóján Parajd és Lövéte gólnélküli döntetlent játszott egymással, mindkét kapus bravúrokat mutatott a mérkőzésen.

Habár van öltöző a parajdi pálya mellett, ahová a félidőben egyik csapat játékosait sem engedték be, csak akkor, ha lehúzták volna a cipőjüket, hogy ne sározzanak, emiatt fagyoskodtak a játékrészek közti szünetben.

A következő szezontól minden csapatnak lesz öltözője, ezek használatára le vannak fektetve a szabályok – tájékoztatott a szervezőbizottság.

Bogárfalva megszerezte első pontját a csoportban, tizenegy vereséget követően a hétvégén kétgólos előnyről játszott 2–2-t a meccsen több mint egy félideig emberhátrányban játszó Zeteváralja vendégeként.

Az Udvarhely körzeti bajnokság szervezői felhívták a figyelmet, hogy a 25. teremtornát 2024 február 9–10. között rendezik meg a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban. A benevezési határidő december 15., amennyiben 16 csapat jelentkezik, akkor kétnapos, ha többen akkor háromnapos lesz a torna.
5. Liga, Udvarhely körzeti, A csoport 13. forduló:
Etéd–Gagy 4–0 (3–0),
gólszerzők Gyarmati Norbert (16.), Kiss Norbert Tihamér (36., 39., 82.);

Szentábrahám–Farcád 3–3 (2–2),
gólszerzők Benedek Bodó Balázs (25., 42.), Valentin Năstase (86.), illetve Elemér (10.), András Zsolt József (17.), Molnár Károly (74.);

Kobátfalva–Nagygalambfalva 2–0 (1–0),
gólszerzők Major Gáspár (5.), Márton Ferenc (77.);

Oklánd–Bögöz 3–0 (1–0),
gólszerzők Csíki Miklós (6.), Egyed Norbert (76.), Bíró Alpár (90+1.);

Siménfalva–Homoródszentpéter 3–2 (0–1),
gólszerzők Lakatos Sándor Szabolcs (51., 55.), Márton Árpád (71.), illetve Máté Balázs (15.), Tarcsafalvi Lóránt (65., öngól);

Betfalva–Felsőboldogfalva 3–1 (2–0),
gólszerzők Florin Sorodoc (9.), Csapai Róbert (41.), Simó Attila Barna (59.), illetve Jakab Zsolt (48.).

Zetelaka II.–Székelyvarság 2–5 (2–2),
gólszerzők Simma Emil (22.), Benedek Zsolt (42.), illetve Bálint Vencel (27., 33., 52.), Vass Alpár (74.), Szász Zsolt (79.);

Alsósófalva–Malomfalva 0–3 (0–2),
gólszerzők Pál Árpád (19.), Miklós Levente (24.), Vass Arnold (89.);

Máréfalva–Korondi Ifjúság 1–2 (1–1),
gólszerzők Péter Imre (11.), illetve Páll Tibor (34.), Balázs László (76.);

Parajd–Lövéte 0–0;

Szentlélek–Kápolnás 3–3 (2–3),
gólszerzők Hegyi Zsolt (6.), Hajdó Roland (9.), Miklós Szabolcs (50.), illetve Both Tamás (22.), Benedek Csongor (30.), Bencze Tamás (36.);

Zeteváralja–Bogárfalva 2–2 (0–2),
gólszerzők Sebestyén Balázs (53.), Sánduly Zsolt (61.), illetve Györgydeák Tibor Milán (28.), Hadnagy Botond (33.),
kiállítva Varga Pál János (44., Zeteváralja).